Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 5 sierpnia 2008 r., sygn. II SA/Gd 333/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Andrzej Przybielski (spr.) Sędziowie: Sędzia NSA Stanisław Nowakowski Sędzia NSA Jan Jędrkowiak Protokolant Starszy Sekretarz Sądowy Katarzyna Gross po rozpoznaniu w dniu 5 sierpnia 2008 r. na rozprawie sprawy ze skargi M. B.-T. oraz R. T. na decyzję Wojewody z dnia 24 stycznia 2008 r., nr [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę oddala skargę

Uzasadnienie

II SA/Gd 333/08

UZASADNIENIE

W dniu [...] listopada 2002 r. inwestor A S.A. złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na budowę budynku pensjonatowego w S. przy ul. P. [...] oraz instalacji gazowej dla przedmiotowego budynku. Do wniosku tego załączono projekt budowlany w trzech egzemplarzach wraz z uzgodnieniami i opiniami wymaganymi szczególnymi przepisami, w tym również decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dla tej inwestycji.

Decyzją z dnia [...] grudnia 2002 r. Prezydent Miasta S., na podstawie art. 28, 33 ust 1, 34 ust 4 i 36 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (jedn. tekst Dz.U. z 2000 Nr 106, poz. 1126 ze zm.) zatwierdził projekty budowlany i udzielił inwestorowi pozwolenia na budowę budynku pensjonatowego na terenie nieruchomości przy ul P. [...] wraz z przyłączami do sieci miejskich i przebudową przyłącza gazu do budynku przy ul. P. [...].

Odwołanie od tej decyzji wniosła M. B. oraz M.B-T. i R.T., którzy domagając się jej uchylenia wywodzili, że w projekcie architektonicznym zaprojektowano szereg elementów zabudowy, których fundamenty będą położone poniżej 1 m pod poziomem wody gruntowej - np. szyb maszynowni dźwigu, co skutkować będzie koniecznością ciągłego i długotrwałego odpompowywania wody gruntowej. Odwołujący się wskazywali na możliwość zagrożenia konstrukcji ich budynku, jego zacienienia i kwestionowali posadowienie zbiornika retencyjnego na granicy z ich posesją.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00