Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 11 czerwca 2008 r., sygn. V SA/Wa 64/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Danuta Dopierała (spr.), Sędzia WSA - Mirosława Pindelska, Sędzia WSA - Andrzej Kania, Protokolant - Urszula Chojnacka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 czerwca 2008r. sprawy ze skargi M.N. na decyzję Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia [...] listopada 2007 r. nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania uprawnień kombatanckich oddala skargę

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi z 20 grudnia 2007 r. wniesionej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie przez M.N. jest decyzja Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z [...] listopada 2007 r., nr [...] utrzymująca w mocy decyzję własną z [...] sierpnia 2007 r., nr [...] o odmowie przyznania uprawnień kombatanckich na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy z 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego (tekst jedn.: Dz. U. z 2002 r., nr 42, poz. 371 ze zm.).

Skarżona decyzja została wydana w następującym stanie faktycznym:

Wnioskiem z 11 lipca 2007 r. (data wpływu do organu) M.N. zwróciła się do Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych o przyznanie uprawnień kombatanckich na podstawie cyt. wyżej ustawy z 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego. Wraz z wnioskiem - złożonym na stosownym kwestionariuszu - Zainteresowana przedłożyła m.in. rekomendację wniosku o przyznanie uprawnień kombatanckich wystawioną przez Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych - Zarząd Okręgowy w C., życiorys oraz oświadczenia świadków - M.U. i H.M. - mające potwierdzać pobyt Wnioskodawczyni w obozie karnym w D. W załączonym do wniosku życiorysie M.N. wyjaśniła, iż [...] października 1940 r. wraz z rodzicami została wywieziona z rodzinnej miejscowości R. do obozu hitlerowskiego w D. Następnie wskazała na bardzo trudne warunki panujące w obozie. Zaznaczyła, iż [...] listopada 1940 r. wraz z rodziną została przewieziona do miejscowości L., do pracy w gospodarstwie Niemca - E.H. Po okupacji wróciła do rodzinnej miejscowości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00