Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 18 czerwca 2008 r., sygn. I SA/Ol 226/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Włodzimierz Kędzierski Sędziowie Sędzia WSA Tadeusz Piskozub (spr.) Asesor WSA Renata Kantecka Protokolant Katarzyna Niewiadomska po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 18 czerwca 2008r. sprawy ze skargi T. S. na postanowienie Dyrektora Izby Celnej z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie odmowy wydania zaświadczenia oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżonym postanowieniem z dnia "[...]" Dyrektor Izby Celnej po rozpatrzeniu zażalenia złożonego przez T.S., utrzymał w mocy postanowienie Naczelnika Urzędu Celnego, z dnia "[...]" w sprawie odmowy wydania zaświadczenia o treści żądanej przez podatnika

Z materiału dowodowego zebranego w sprawie wynika, co następuje:

W dniu 22 lutego 2008r do Naczelnika Urzędu Celnego wpłynął wniosek podatnika o wydanie zaświadczenia potwierdzającego zamówienie na odbiór wyrobów akcyzowych zharmonizowanych, z zastosowaniem procedury zawieszenia poboru akcyzy, stosownie do przepisów §3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 kwietnia 2004r. w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego (T.j. z 2006r. Dz.U. Nr 72, poz. 500 ze zm.).

Do wniosku strona złożyła zamówienie nr "[...]" z dnia 19.02.2008r. na zakup 550 ton oleju opałowego ciężkiego w Rafinerii A. W złożonym zamówieniu strona zawarła oświadczenie, iż zakupiony wyrób zostanie sprzedany do Zespołu Elektrowni B, która olej ten wykorzysta do produkcji elektrycznej.

Naczelnik Urzędu Celnego postanowieniem z dnia "[...]" roku organ I instancji odmówił wydania przedmiotowego zaświadczenia na podstawie art.306 c Ordynacji podatkowej, powołał się jednocześnie na regulacje przepisów zawartych w §3 ust.1, ust.3 i ust.5 cytowanego rozporządzenia z dnia 26 kwietnia 2004 roku, wskazując że skarżący jako podmiot odsprzedający wyrób akcyzowy w postaci oleju opałowego ciężkiego, nie jest podmiotem uprawnionym do nabycia oleju opałowego zwolnionego z akcyzy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00