Orzeczenie
Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 5 czerwca 2008 r., sygn. I SA/Go 227/08
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Stefan Kowalczyk (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Dariusz Skupień Asesor WSA Barbara Rennert Protokolant Specjalista Małgorzata Kosicka-Chilczuk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 5 czerwca 2008 r. sprawy ze skargi RP sp. z o.o. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...]r. nr [...],[...] w przedmiocie klasyfikacji taryfowej I. uchyla zaskarżoną decyzję; II. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana; III. zasądza od Dyrektora Izby Celnej na rzecz skarżącej Spółki kwotę 211,00 ( dwieście jedenaście ) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.
UZASADNIENIE
Skarżąca RP spółka z ograniczoną odpowiedzialnością złożyła skargę na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...].11.2007 roku nr [...],[...], którą to decyzją utrzymał decyzję Dyrektora Urzędu Celnego nr [...] z dnia [...].05.2000 roku w mocy.
Z akt sprawy wynika że :
Zaskarżoną decyzją z [...].11.2007 roku Dyrektor Izby Celnej nr [...],[...] utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Celnego nr [...] z dnia [...].05.2001 roku.
Decyzję powyższą Dyrektor Izby Celnej oparł na następujących ustaleniach :
Działająca w imieniu RP spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Agencja Celna w dniu [...].08.1998 roku, dokonała zgłoszenia celnego nowego samochodu marki R [...] / dokument administracyjny SAD nr [...].
W deklaracji wskazała, że jest to produkt kompensacyjny uzyskany w wyniku uszlachetniania biernego uprzednio wywiezionej za granicę kratki działowej. W polu 31 produkt ten określiła jako pojazd samochodowy do transportu towarowego, zbudowany na bazie nadwozia samochodu osobowego o ładowności do 1000 kg /kod PCN 8704 31 91 1 /.
Do zgłoszenia powyższego dołączyła również fakturę nr [...] wystawioną przez R [...], oraz rachunek nr [...] wystawiony przez firmę C obciążający RP spółka z ograniczoną odpowiedzialnością za montaż kratki.
Dyrektor Urzędu Celnego przyjął zgłoszenie celne jako odpowiadające wymogom formalnym określonym w art. 64 § 1 i 2 Kodeksu celnego. Z mocy prawa zatem objął towar procedurą dopuszczenia do obrotu i określił kwotę długu celnego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right