Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 28 maja 2008 r., sygn. II SA/Gd 626/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Dorota Jadwiszczok Sędziowie: Sędzia WSA Janina Guść Sędzia NSA Krzysztof Ziółkowski (spr.) Protokolant Starszy Sekretarz Sądowy Agnieszka Dobroń po rozpoznaniu w dniu 7 maja 2008 r. na rozprawie sprawy ze skargi Inicjatywy Przeciw Elektroskażeniom na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 18 czerwca 2007 r., nr [...] w przedmiocie środowiskowego uwarunkowania zgody na realizację przedsięwzięcia 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta z dnia 28 marca 2007 r., nr [...], 2. określa, że decyzje opisane w punkcie 1 wyroku nie mogą być wykonane, 3. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego na rzecz stowarzyszenia - Inicjatywa Przeciw Elektroskażeniom kwotę 200 (dwieście) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

II SA/Gd 626/07

UZASADNIENIE

Samorządowe Kolegium Odwoławcze, działając jako organ II instancji, decyzją z dnia 18 czerwca 207 roku, utrzymało w mocy decyzję Prezydenta Miasta z dnia 28 marca 2007 roku, określającą środowiskowe uwarunkowania zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej sieci [...], zlokalizowanego na działce o nr ewidencyjnym [...] w obrębie [...], przy ul. [...] w S.

W uzasadnieniu decyzji Samorządowe Kolegium Odwoławcze stwierdziło, że wbrew twierdzeniom zawartym w odwołaniu, przedłożony przez inwestora raport o oddziaływaniu na środowisko projektowanej stacji bazowej spełnia wymogi przewidziane w art. 52 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku - Prawo ochrony środowiska (Dz.U. Nr 62, poz. 627 ze zm.). Analizując ustalenia zawarte w tym raporcie, Kolegium nie dopatrzyło się zagrożeń dla środowiska, w tym dla zdrowia ludzi. Z dokumentacji wynika, że anteny będą tak umieszczone, że strefy ich promieniowania pozostaną w obszarach niedostępnych dla ludzi, natomiast w miejscach dostępnych dla ludzi nie wystąpi przekroczenie dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych określonych w załączniku do rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 30 pażdziernika2003 roku w sprawie dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku oraz sposobów sprawdzania dotrzymania tych poziomów (Dz.U. Nr 192, poz. 1883). Ustalenia te oraz ich zgodność z przepisami prawa zostały potwierdzone w uzgodnieniach z Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym oraz Wojewodą jako organem ochrony środowiska.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00