Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 2 kwietnia 2008 r., sygn. I SA/Łd 243/08

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Paweł Janicki Sędziowie Sędzia NSA Wiktor Jarzębowski Sędzia WSA Joanna Tarno (spr.) Protokolant Asystent sędziego Paweł Pijewski po rozpoznaniu w Łodzi na rozprawie w dniu 2 kwietnia 2008 r. przy udziale --- sprawy ze skargi A Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Ż. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie zabezpieczenie na majątku spółki kwoty zobowiązania podatkowego z tytułu podatku akcyzowego za maj 2004 r. 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w P. z dnia [...]. nr [...]; 2. określa, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się wyroku; 3. zasądza od Dyrektora Izby Celnej w Ł. na rzecz strony skarżącej kwotę 740,- (siedemset czterdzieści) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

 

UZASADNIENIE

I SA/Łd 243/08

UZASADNIENIE

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] r., nr [...] Dyrektor Izby Celnej w Ł. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w P. T. z dnia [...] r. nr [...] w sprawie dokonania zabezpieczenia na majątku Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością A w Ż. (dalej: Spółka), zobowiązania podatkowego z tytułu podatku akcyzowego za miesiąc maj 2004 r. w wysokości 475.399 zł oraz odsetek za zwłokę w wysokości 197.662 zł.

W uzasadnieniu decyzji Naczelnik Urzędu Celnego wyjaśnił, że podstawą decyzji o zabezpieczeniu był fakt, że w Spółce występują nieprawidłowości w zakresie rozliczania podatku akcyzowego. Zdaniem organu istnieje więc uzasadniona obawa, że zobowiązanie, w sprawie którego prowadzone jest postępowanie wymiarowe nie zostanie wykonane.

Utrzymując w mocy decyzję organu I instancji, Dyrektor Izby Celnej wskazał, że w ramach współpracy z niemiecką administracją celną uzyskano dokumentację dotyczącą transakcji dokonanych w okresie od maja do grudnia 2004 r. pomiędzy niemiecką firmą B GmbH a Spółką. Znajdowały się tam duplikaty 12 faktur dokumentujących wewnatrzwspólnotowe nabycie przez Spółkę 346.804 litrów produktów rafinacji ropy naftowej w okresie od 4 do 14 maja 2004 r., które nie zostały przez nią zarejestrowane.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00