Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 12 marca 2008 r., sygn. II SA/Ol 92/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Alicja Jaszczak-Sikora Sędziowie Sędzia WSA Marzenna Glabas (spr.) Sędzia WSA Katarzyna Matczak Protokolant Karolina Hrymowicz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 marca 2008 r. sprawy ze skargi G. Ł. "[...]" na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie kary pieniężnej za zajęcie pasa drogowego - oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia "[...]", Nr "[...]" Dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg, Mostów i Zieleni, wydaną z upoważnienia Prezydenta Miasta, udzielono zezwolenia na umieszczenie reklam o treści "[...]", w okresie od 1 lipca 2007r. do 30 czerwca 2008r, zlokalizowanych w pasach drogowych ulic "[...]" w Olsztynie.

Natomiast decyzją z dnia "[...]", Nr "[...]", Dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg, Mostów i Zieleni, wydaną z upoważnienia Prezydenta Miasta została nałożona na G. L., prowadzącego przedsiębiorstwo A, kara pieniężna w wysokości 4.266,00 zł za zajęcie pasa drogowego ulicy "[...]" na terenie miasta "[...]" o powierzchni większej niż określona w zezwoleniu zarządcy drogi przez umieszczenie reklamy o zwiększonej powierzchni w okresie od 1 lipca 2007r. do 17 września 2007r. W uzasadnieniu decyzji organ pierwszej instancji powołał się na kontrolę pasa drogowego przy ulicy "[...]", przeprowadzoną w dniu 3 lipca 2007r., w wyniku której stwierdzono obecność reklamy wolnostojącej, zbudowanej z dwóch tablic reklamowych o identycznych wymiarach i powierzchni większej niż określa to decyzja zezwalająca. Zgodnie zaś z decyzją zezwalającą przedmiotowa reklama powinna składać się z jednej tablicy reklamowej zamocowanej na dwóch słupkach wsporczych o wysokości 2,20m. Natomiast reklama, której obecność stwierdzono w terenie zbudowana była z dwóch tablic reklamowych o identycznych wymiarach zamocowanych na dwóch słupkach wsporczych o wysokości 2,20m. Organ wskazał, że dnia 13 sierpnia 2007r. wpłynęło do niego pismo z dnia 29 lipca 2007r, w którym strona poinformowała, że rewers przedmiotowej reklamy w postaci tablicy wyklejonej folią szarą RAL 7042 został zdemontowany w dniu 28 lipca 2007r. Jednak w dniach 17, 21, 28 sierpnia 2007r. oraz 3 i 12 września 2007 r. podczas kontroli pasa drogowego ulicy "[...]", stwierdzono, że przedmiotowa reklama nadal znajduje się w terenie bez zmian wymiarów. Taki stan potwierdziły oględziny przeprowadzone w dniu 14 września 2007r. Dopiero podczas ponownej kontroli pasa drogowego w dniu 19 września 2007r. stwierdzono, że wymiary reklamy jak i jej powierzchnia uległy zmianie poprzez zdemontowanie jednej tablicy reklamowej, tak że powierzchnia reklamy zaczęła spełniać wymogi ustalone w decyzji zezwalającej na jej umieszczenie. Organ l instancji powołując się na przepis art. 4 pkt 23, art. 40 ust. 6 ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2007r., nr 19, póz. 115)

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00