Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 12 lutego 2008 r., sygn. I SA/Po 964/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Stanisław Małek Sędziowie Sędzia NSA Maria Skwierzyńska (spr.) Sędzia WSA Elwira Brychcy Protokolant st. sekr. sąd. Agnieszka Ratajczak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 lutego 2008r. sprawy ze skargi spółki A na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w P. z dnia[...] nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2002r. i 2003r. oddala skargę /-/ E. Brychcy /-/ S. Małek /-/ M. Skwierzyńska

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w P. określił spółce A kwoty nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następne okresy rozliczeniowe za poszczególne miesiące od marca do sierpnia 2002r. oraz od września 2002r. do grudnia 2003r., kwoty do zwrotu na rachunek bankowy, kwoty zobowiązań podatkowych oraz ustalił dodatkowe zobowiązanie podatkowe za marzec, czerwiec, wrzesień i październik 2002r. oraz styczeń, marzec, kwiecień, maj, lipiec, wrzesień i grudzień 2003r. w łącznej kwocie [...]zł.

Uzasadniając powyższą decyzję organ I instancji stwierdził, że kontrola przeprowadzona w spółce A w zakresie rozliczeń firmy z budżetem państwa z tytułu podatku od towarów i usług za kolejne miesiące od stycznia do grudnia 2002r. oraz od stycznia do grudnia 2003r. potwierdziła, że Spółka za miesiące od marca 2002r. do grudnia 2003r. zawyżyła kwoty nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następne okresy rozliczeniowe oraz zaniżyła kwoty zobowiązań podatkowych.

Ponadto organ kontrolny stwierdził szereg nieprawidłowości w zakresie ewidencjonowania oraz rozliczania podatku VAT, takich jak:

nieopodatkowanie podatkiem należnym importu usług,

nieopodatkowanie wykonanych w kraju na rzecz kontrahentów zagranicznych usług serwisowych, reklam i tłumaczeń w wyniku czego zaniżono podatek należny,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00