Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 20 lutego 2008 r., sygn. I SA/Ol 661/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Zofia Skrzynecka (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Tadeusz Piskozub Asesor WSA Renata Kantecka Protokolant Lidia Wachowska po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 6 lutego 2008 r. sprawy ze skargi A.D. M - K na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia "[...]". nr "[...]" w przedmiocie określenia kwoty długu celnego oraz wysokości zaległości w podatku od towarów i usług oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia "[...]" Dyrektor Izby Celnej utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego z dnia "[...]" o nr "[...]", którą organ I instancji stwierdził powstanie długu celnego oraz określił A.D.M. - K. kwotę wynikającą z długu celnego oraz kwotę podatku VAT w stosunku do towarów, objętych procedurą uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń według zgłoszenia celnego "[...]" z dnia "[...]".

Podstawą wydania decyzji były następujące ustalenia faktyczne. W dniu "[...]" skarżąca, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą A na podstawie pozwolenia Naczelnika Urzędu Celnego z dnia "[...]", zgłosiła do procedury uszlachetniania czynnego w systemie ceł zawieszonych towar w postaci tkanin i dodatków krawieckich. Przyjmując zgłoszenie celne organ określił termin do nadania towarom innego przeznaczenia celnego do dnia 23.06.2004 r. W dniu 06.02.2004 r. strona złożyła rozliczenie w/w procedury. Organ I instancji dokonując kontroli stosowania procedury stwierdził, iż skarżąca naruszyła warunki określone w pozwoleniu z dnia "[...]". Z załączonych do rozliczenia procedury szczegółowych specyfikacji wywozowych wynikało bowiem, że podane przez stronę w rozliczeniu normy zużycia dla etykiet były niezgodne z normami zużycia określonymi w pozwoleniu organu celnego. Natomiast w odniesieniu do modeli ubrań organ stwierdził, iż towarom tym nie nadano żadnego przeznaczenia celnego. Na podstawie poczynionych ustaleń Naczelnik Urzędu Celnego określił zatem kwotę wynikającą z długu celnego oraz kwotę podatku VAT w stosunku do tych towarów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00