Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 10 stycznia 2008 r., sygn. III SA/Wr 295/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bogumiła Kalinowska, Sędziowie Sędzia WSA Jerzy Strzebińczyk (sprawozdawca), Asesor WSA Magdalena Jankowska-Szostak, Protokolant Paulina Rosiak, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 10 stycznia 2008 r. sprawy ze skargi A S.A. we Wrocławiu na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe oddala skargę.

Uzasadnienie

Na podstawie zgłoszenia celnego z dnia [...]. (Nr ...) spółka A. S.A. z siedzibą we W. zgłosiła do procedury dopuszczenia do obrotu m.in. towary, określone jako przenośne odtwarzacze plików MP3 i MP4, klasyfikując je według kodu CN 8520 32 11 00.

W wyniku przeprowadzonej kontroli danych zawartych w zgłoszeniu celnym oraz na podstawie częściowej rewizji celnej importowanego towaru stwierdzono, że towary opisane w poz. 1 załączonej faktury Nr ...z dnia [...] stanowią odtwarzacze MP3 wyposażone w radio, natomiast w poz. 2-3 odtwarzacze MP4 z radiem.

Po przeprowadzeniu stosownego postępowania, Naczelnik Urzędu Celnego we W. zakwestionował prawidłowość zastosowania kodu CN 8520 32 11 00 dla importowanych towarów. Dlatego też, w dniu 15 grudnia 2006 r., organ ten wydał decyzję Nr [...] w której zakwalifikował importowane towary w następujący sposób: odtwarzacze MP4 - kod CN 8521 90 00 90, zaś odtwarzacze MP3 z odbiornikiem radiowym - kod CN 8527 13 99 00. W decyzji określono również kwotę długu celnego (orzeczono też o jej retrospektywnym zaksięgowaniu) i prawidłową wysokość podatku od towarów i usług należnego z tytułu importu towarów.

Od powyższej decyzji spółka odwołała się, zarzucając organowi celnemu:

1. naruszenie przepisów postępowania mające istotny wpływ na wynik sprawy, a to art. 122, 187, 191, 197 Ordynacji podatkowej w związku z art. 73 ust. 1 ustawy Prawo celne, poprzez błędne ustalenie stanu faktycznego sprawy stanowiącego podstawę wydania zaskarżonej decyzji, tj. ustalenie stanu faktycznego bez jednoznacznego określenia rodzaju towaru, jego funkcji i przeznaczenia, w szczególności ze względu na pominięcie dowodu z opinii biegłego w zakresie określenia właściwości technicznych i funkcji przewodniej importowanego towaru;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00