Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 22 stycznia 2008 r., sygn. VI SA/Wa 1882/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Czarnecki Sędziowie Sędzia WSA Maria Jagielska (spr.) Asesor WSA Piotr Borowiecki Protokolant Marcin Just po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 22 stycznia 2008 r. sprawy ze skargi T. F. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] czerwca 2007 r. nr Sp. [...] w przedmiocie unieważnienia prawa z rejestracji wzoru przemysłowego oddala skargę

Uzasadnienie

T. F., reprezentowany przez pełnomocnika adwokata K. D., skierował do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję nr [...] Urzędu Patentowego RP z dnia [...] czerwca 2007r. unieważniającą, na podstawie art. 102, 103 i 104 w związku z art. 316 ust. 1 ustawy z dnia 30 czerwca 2000r. Prawo własności przemysłowej ( Dz. U. z 2001r. Nr 49, poz. 508 ) - dalej pwp., prawo z rejestracji wzoru przemysłowego pt. "Rozetka pod pieczęć i plastyczną oprawę dokumentów" Rp-632.

Prawo ochronne na wzór przemysłowy pod podaną wyżej nazwą zostało udzielone decyzją Urzędu Patentowego z dnia [...] kwietnia 2002r. na złożony przez T. F. dnia 15 marca 1999r. wniosek. Według opisu załączonego do wniosku istotę wzoru stanowiło przestrzenne ukształtowanie rozetki oraz kompozycja plastyczna powierzchni rozetki. Z kolei, co wynika z zastrzeżeń ochronnych, rozetka pod pieczęć i plastyczną oprawę dokumentów była znamienna tym, że miała postać płaskiej okrągłej podkładki, której krawędź zewnętrzną stanowiły identyczne łukowe występy, przy czym na wewnętrznej powierzchni płaskiej okrągłej podkładki, równolegle do krawędzi zewnętrznej zaznaczona była otoczka mająca postać pierścienia składającego się z połączonych ze sobą końcami powierzchni kolistych, których profile odpowiadały kształtem i rozmieszczeniem łukowym występom krawędzi zewnętrznej, przy czym wewnętrzną krawędź pierścienia stanowił jednolity zarys koła, co uwidoczniono na rysunku. Jak stwierdzono w zastrzeżeniu nr 2 rozetka według zastrzeżenia nr 1 znamienna była tym, że powierzchnia zewnętrzna płaskiej okrągłej podkładki miała barwę białą, zaś powierzchnia otoczki była koloru złotego z odcieniami jak na rysunku załączonym do zgłoszenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00