Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 18 stycznia 2008 r., sygn. I SA/Lu 747/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Danuta Małysz (spr.), Sędziowie WSA Wiesława Achrymowicz,, Asesor WSA Jerzy Drwal, Protokolant Stażysta Kamil Rutkowski, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 18 stycznia 2008 r. sprawy ze skargi M. G. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za styczeń i marzec 2003 r. I. uchyla zaskarżoną decyzję; II. orzeka, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w całości; III. zasądza od Dyrektora Izby Celnej na rzecz M. G. kwotę [...] tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...], Nr [...], po rozpatrzeniu odwołania M. G. od decyzji Naczelnika Urzędu Celnego z dnia [...], Nr [...], w przedmiocie podatku akcyzowego za styczeń i marzec 2003 roku, Dyrektor Izby Celnej utrzymał w mocy decyzję organu I instancji.

W uzasadnieniu powyższej decyzji organ odwoławczy wskazał, iż M. G. w okresie objętym postępowaniem kontrolnym, tj. w 2003 roku, prowadziła działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży detalicznej gazu propan - butan, oleju napędowego oraz oleju opałowego, przy czym postępowanie to wykazało niezgodności pomiędzy ilością sprzedanego oleju opałowego wynikającą z oświadczeń nabywców, a ilością sprzedanego oleju opałowego wykazaną w paragonach fiskalnych. Ustalenia te wraz z ustaleniami dokonanymi w postępowaniu podatkowym doprowadziły do wydania przez Naczelnika Urzędu Celnego decyzji z dnia [...], w której określił on zobowiązanie podatkowe strony w podatku akcyzowym za styczeń i marzec 2003 roku w kwocie, odpowiednio, 12655,00 zł oraz 17900,00 zł.

Dalej organ podał, że we wniesionym odwołaniu M. G. zarzuciła wydanie decyzji organu I instancji z naruszeniem prawa materialnego, gdyż brak było przesłanek do wydania decyzji nakładającej podatek akcyzowy od sprzedanego oleju, bowiem nie miały miejsca czynności podlegające opodatkowaniu, a także z naruszeniem przepisów postępowania podatkowego, w szczególności art.120-125, art.135-137, art.180, art.181, art.187 i art.191 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa /Dz.U. Nr 8 z 2005r., poz.60 ze zm./.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00