Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 6 grudnia 2007 r., sygn. III SA/Wa 1694/07

Wyłączenie pracownika Ministerstwa Finansów (od dnia 1 września 2003 r. - pracownika urzędu obsługującego ministra własiwego do spraw finansów

publicznych), o którym jest mowa w art. 130 par. 1 pkt 5 O.p. (od dnia 1 stycznia 2003 r. - art. 130 par. 1 pkt 6) dotyczy także sytuacji przewidzianej w art.

221 O.p., tj. rozpatrywania odwołania od decyzji wydanej w pierwszej instancji przez ministra własciwego do spraw finansów publicznych przez ten sam

organ, z wyjątkiem przypadku, gdy decyzja pierwszoinstancyjna została wydana przez osobę piastującą funkcję tego organu podatkowego.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krystyna Kleiber, Sędziowie Sędzia WSA Sylwester Golec, Asesor WSA Hieronim Sęk (spr.), Protokolant Lidia Wasilewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 grudnia 2007 r. sprawy ze skargi Syndyka Masy Upadłości P. B. S. S.A. w upadłości na decyzję Ministra Finansów z dnia [...] lipca 2007 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji ostatecznych wydanych w przedmiocie podatku od towarów i usług za okres od kwietnia do września 2000 r. 1) uchyla zaskarżoną decyzję, 2) stwierdza, że uchylona decyzja nie może być wykonana w całości.

 

UZASADNIENIE

Wnioskiem z dnia 25 września 2006 r. Syndyk Masy Upadłości P. B. S. S.A. w upadłości w S. (strona Skarżąca w niniejszej sprawie) wniósł o stwierdzenie nieważności decyzji P. Urzędu Skarbowego w S. z dnia [...] listopada 2000 r. (dwie decyzje) i z dnia [...] czerwca 2002 r. (cztery decyzje) wydanych w przedmiocie podatku od towarów i usług za okres od kwietnia do września 2000 r., które utrzymano w mocy decyzjami Izby Skarbowej w S. z dnia [...] lutego 2001 r. (dwie decyzje) oraz z dnia [...] września 2002 r. (cztery decyzje). Zdaniem wnioskodawcy decyzje te zostały wydane bez podstawy prawnej, gdyż ma to potwierdzenie w zeznaniach I. B. oraz wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 6 marca 2002 r., sygn. akt P/7/00. Naliczony tymi decyzjami i częściowo pobrany podatek akcyzowy za podstawę miał rozporządzenie, które Trybunał uznał za wydane z przekroczeniem delegacji ustawowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00