Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 13 grudnia 2007 r., sygn. II SA/Ol 548/06

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA Irena Szczepkowska Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Matczak (spr.) Asesor WSA Bogusław Jażdżyk Protokolant Wojciech Grabowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 grudnia 2007 roku sprawy ze skargi A. S. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie dofinansowania zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny - oddala skargę.

 

UZASADNIENIE

A.S. wnioskiem z 16 grudnia 2005r. wystąpił do Miejskiego Zespołu ds. Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny w postaci lampy Bioptron Pro ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Do wniosku załączył m.in. zaświadczenia lekarskie potwierdzające wskazania do leczenia światłem lampy Bioptron w warunkach domowych.

Pismem z dnia 31 marca 2006r. Dyrektor Miejskiego Zespołu ds. Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych poinformowała A.S., że jego wniosek o dofinansowanie zakupu lampy Bioptron został przez Komisję rozpatrzony negatywnie.

W dniu 3 kwietnia 2006r. A.S. złożył ustnie do protokołu przyjętego przez pracownika Urzędu Miejskiego skargę na Dyrektor M.M. oraz udzieloną mu odpowiedź, zaś pismem z 4 kwietnia 2006r. zwrócił się do Prezydenta Miasta z odwołaniem od niezgodnej z prawem decyzji Dyrektor M. odmawiającej dofinansowania do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego.

Prezydent Miasta pismem z dnia 11 kwietnia 2006r. Nr "[...]" udzielił wnioskodawcy wyjaśnień w sprawie rozpoznanego wniosku o dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. Podał, że wniosek o dofinansowanie został rozpoznany przez wieloosobową Komisję, nie zaś jednoosobowo, jak uważa strona. Wyjaśnił, iż limit środków z PFRON, który otrzymuje miasto na realizację zadań ustawowych jest rozdzielany na poszczególne zadania stosownie do potrzeb osób niepełnosprawnych i zatwierdzany uchwałą rady miasta. Obecnie Rada Miasta podjęła uchwałę Nr "[...]" z dnia "[...]" w sprawie rozdzielenia posiadanych środków, przy czym potrzeby osób niepełnosprawnych są zawsze dużo większe niż przyznany limit środków. Prezydent wskazał, iż Komisja rozpoznająca wnioski o dofinansowanie kieruje się przy ich rozpoznaniu takimi kryteriami jak: dotychczasowe nieskorzystanie z tego typu dofinansowania, jeżeli dofinansowanie miało miejsce, to w jakiej wysokości i ile razy oraz czy zakupiony sprzęt rehabilitacyjny jest sprzętem, który będzie zapobiegał dalszemu pogłębianiu się niepełnosprawności. Ponieważ strona korzystała już z tej formy dofinansowania w latach 2003 i 2004 na łączną kwotę 4.252,19 zł Komisja kolejny wniosek rozpoznała negatywnie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00