Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 30 listopada 2007 r., sygn. I SA/Wr 1269/07

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Radom (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Marta Semiczek, Asesor WSA Dagmara Dominik, Protokolant Barbara Głowaczewska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 30 listopada 2007 r. przy udziale --- sprawy ze skargi J. S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej we W. Ośrodek Zamiejscowy w W. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy zwrotu nadpłaty w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2000 r. oddala skargę.

 

UZASADNIENIE

Przedmiotem skargi jest decyzja Dyrektora Izby Skarbowej we W. Ośrodek Zamiejscowy w W. z dnia [...] Nr [...] uchylająca decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w S. z dnia [...], [...] i orzekająca o odmowie zwrotu nadpłaty w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2000 r.

Pismem z dnia 9 grudnia 2006 r. Skarżąca wystąpiła do Naczelnika Urzędu Skarbowego w W. z wnioskiem o zwrot nadpłaty w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2000 r. w kwocie 14.034,20 zł. W uzasadnieniu powołując się na wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 25 czerwca 2002 r., syng. akt K 45/01, wskazała, że jako wspólnik spółki cywilnej "S." rozpoczęła w 1996 r. długofalowe inwestycje na rzecz osób niepełnosprawnych zatrudnionych w prowadzonym przez spółkę zakładzie pracy chronionej, w związku z czym winna korzystać z ochrony praw nabytych, a tym samym zapłacony w 2000 r. podatek stanowi świadczenie nienależne. Przedstawiając przebieg realizacji inwestycji polegającej na budowie stacji paliw, obiektu małej gastronomii, hotelu wraz z restauracją wskazała, że w 1996 r. została wydana decyzja o pozwoleniu na budowę ww. obiektu, który do dnia dzisiejszego nie został zakończony w zakresie części hotelowej, w związku z brakiem środków finansowych i likwidacją ulg podatkowych w 2000 r. oddano do użytku jedynie cześć inwestycji wstrzymując prace w pozostałym zakresie. Kontrola przeprowadzona w 2002 r. przez Państwową Inspekcję Pracy stwierdziła, że warunki stworzone dla osób niepełnosprawnych odpowiadają przepisom ustawy o rehabilitacji osób niepełnosprawnych, a zakład spełnia wymogi zakładu pracy chronionej. Rozpoczęta inwestycja będzie realizowana do końca 2006 r., była i jest finansowana z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00