Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 8 listopada 2007 r., sygn. II SA/Wr 400/07

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Julia Szczygielska /sprawozdawca/, Sędziowie Sędzia NSA Andrzej Wawrzyniak, Asesor WSA Olga Białek, Protokolant Magdalena Domańska-Byskosz, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 8 listopada 2007 r. sprawy ze skargi Z.N. na postanowienie Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego we W. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie uchybienia terminu do wniesienia odwołania I. uchyla zaskarżone postanowienie; II. orzeka, że zaskarżone postanowienie nie podlega wykonaniu.

 

UZASADNIENIE

W dniu [...] Powiatowy Inspektora Nadzoru Budowlanego w Z. wydał na podstawie art. 66 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane /Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 ze zm./ decyzję Nr [...], którą nakazał Z.N., będącej właścicielem lokalu mieszkalnego nr [...] znajdującego się w budynku przy ul. [...] w Z., wykonanie następujących czynności: wyłączyć z użytkowania przewód kominowy dymowy, obsługujący w/w lokal poprzez odłączenie urządzenia grzewczego (piec węglowy) podłączony do nieszczelnego przewodu kominowego w trybie natychmiastowym oraz ponowne włączenie do użytkowania przedmiotowego przewodu kominowego oraz urządzenia grzewczego.

Pismem z dnia 26 lutego 2007 r. /27 luty 2007 r. data prezentaty/ Z.N. wniosła odwołanie od w/w decyzji, kwestionując ją w części dotyczącej uzasadnienia oraz podstawy wyszczególnionej do wydania powyższej decyzji. Strona podniosła w odwołaniu, iż podstawą wydania decyzji nie może być informacja Zakładu Kominiarskiego A w Z. nr [...] z dnia [...], której nie otrzymała. W uzasadnieniu decyzji wskazuje się na fakty wygodne dla zarządcy nieruchomości (RPK), który w ogóle nie ujawnił okoliczności mających miejsce po 13 czerwca 2006 r., a więc po pierwszej informacji kominiarskiej, i odwraca uwagę od tego, że nie wykonał zaleceń w trybie natychmiastowym. Zdaniem Z.N., brak działania zarządcy od 11 lipca do 21 listopada 2006 r. /ok. 4 miesiące/, szybkie zwołanie Wspólnoty, ograniczenie udziału Gminy do jednego głosu i uchwalenie, że każdy użytkownik ma sam zamontować wkład kominowy, mają na celu przerzucenie na nią odpowiedzialności. Zaś jej żądanie o powołanie innego kominiarza i ponowne zbadanie komina kończy się opinią kominiarską, że nie można montować wkładu żaroodpornego ani żadnego innego, bo jest to komin 14x14.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00