Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 12 listopada 2007 r., sygn. II SA/Wa 1137/07

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Joanna Kube, Sędzia WSA Iwona Dąbrowska (spr.), Asesor WSA Sławomir Antoniuk, Protokolant Beata Gibzińska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 listopada 2007 r. sprawy ze skargi S.G. na decyzję Centralnej Wojskowej Komisji Lekarskiej z dnia [...] maja 2007 r. w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji w sprawie orzeczenia o zdolności do zawodowej służby wojskowej - oddala skargę -

 

UZASADNIENIE

S. G., pełniący ostatnio zawodową służbę wojskową - w Jednostce Wojskowej [...] w K. na stanowisku: [...] został w dniu [...] r. skierowany do Terenowej Wojskowej Komisji Lekarskiej w O. celem ustalenia jego przydatności do dalszej zawodowej służby wojskowej. Terenowa Wojskowa Komisja Lekarska w O. orzeczeniem nr [...] z dnia [...] r. uznała S. G. za trwale niezdolnego do zawodowej służby wojskowej oraz niezdolnego do służby wojskowej w czasie pokoju oraz w czasie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny i zaliczyła go do [...] grupy inwalidów, od [...] r. w związku ze służbą wojskową. TWKL w O., uznając S. G. za niezdolnego do zawodowej służby wojskowej na podstawie § 67 pkt 3 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 10 czerwca 1992 r. w sprawie zasad określania zdolności do czynnej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach (Dz. U. Nr 57, poz.278 ze zm.) rozpoznała u niego, jako schorzenie powodujące niezdolność do zawodowej służby wojskowej zaburzenia [...], nierokujące wyleczenia - oraz schorzenia współistniejące, takie jak:

[...]

[...]

[...]

[...]

[...]

[...]

[...]

Od tego orzeczenia S.G. nie odwołał się, przez co uzyskało ono przymiot ostateczności.

W dniu [...] S.G. wystąpił do Rejonowej Wojskowej Komisji Lekarskiej we W. z wnioskiem o stwierdzenie nieważności orzeczenia TWKL w O. nr [...] z dnia [...] r. Uzasadniając swój wniosek S. G. podał, że orzeczenie wydane zostało bez podstawy prawnej lub z rażącym naruszeniem prawa. S. G. wskazał, że nie był leczony w szpitalu psychiatrycznym, zaś warunkiem zastosowania § 67 pkt 3 powołanego rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 10 czerwca 1992 r. w sprawie zasad określania zdolności do czynnej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach, była ocena orzecznicza schorzenia dokonana na podstawie dokumentacji dotychczasowego leczenia szpitalnego i w PZP.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00