Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 13 listopada 2007 r., sygn. I SA/Ke 248/07

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Rojek, Sędziowie Sędzia WSA Maria Grabowska (spr.),, Asesor WSA Mirosław Surma, Protokolant Sekretarz sądowy Joanna Dziopa, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 30 października 2007 r. sprawy ze skargi Spółki A. w K. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie interpretacji dotyczącej zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług oddala skargę.

 

UZASADNIENIE

Decyzją z dnia [...], nr [...], Dyrektor Izby Skarbowej po rozpatrzeniu zażalenia Spółki A. odmówił zmiany albo uchylenia postanowienia Naczelnika Drugiego Urzędu Skarbowego z dnia [...], nr [...], w zakresie interpretacji przepisów prawa podatkowego w przedmiocie podatku od towarów usług.

W uzasadnieniu decyzji organ odwoławczy wskazał, że wnioskiem z dnia [...] (data wpływu [...] ), Spółka zwróciła się o udzielenie pisemnej interpretacji w zakresie stosowania prawa podatkowego , tj. przepisu art.119 ust 5 w zw. z art. 41 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Przedstawiając stan faktyczny spółka podała, że posiada w swoich strukturach hotel, restaurację, biuro podróży oraz udostępnia rezerwat Jaskinia Raj w celach turystycznych. Świadcząc usługi hotelowe, gastronomiczne, udostępniania rezerwatu stosuje opodatkowania podatkiem VAT według stawek właściwych ze względu na symbole PKWiU, natomiast wykonując usługi jako Biuro Turystyczne stosuje opodatkowanie w sposób szczególny określony w art. 119 ustawy VAT wyłącznie w sytuacji, gdy są nabywane od innych podatników dla bezpośredniej korzyści turysty. Powołując się na przepis art. 119 ust 5 i 6 ustawy wyraziła pogląd, że pozwala on na zastosowanie do opodatkowania usług gastronomicznych , hotelowych i zwiedzania rezerwatu stawek właściwych dla tych usług, niezależnie od tego czy stanowią one usługi własne w ramach usługi turystycznej, czy sprzedawane są odrębnie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00