Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 29 listopada 2007 r., sygn. I SA/Go 760/07

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dariusz Skupień Sędziowie Sędzia WSA Stefan Kowalczyk (spr.) Asesor WSA Barbara Rennert Protokolant Marta Surmacz-Buszkiewicz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 29 listopada 2007 r. sprawy ze skargi M.L. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie kwoty długu celnego, podatku od towarów i usług, podatku akcyzowego oddala skargę.

 

UZASADNIENIE

I SA / Go 760 / 07

U Z A S A D N I E N I E

Skarżący M.L. złożył skargę na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...].05.2007 roku nr [...] którą to decyzją utrzymano w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego nr [...] z dnia [...].01.2007 roku określającej kwotę długu celnego, kwotę podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego.

Z akt sprawy wynika, że :

Decyzją z dnia [...].01.2007 roku Naczelnik Urzędu Celnego określił kwotę wynikającą z długu celnego, kwotę podatku akcyzowego oraz kwotę podatku od towarów i usług.

W uzasadnieniu wskazał, że w dniu [...].12.2005 roku M.L. zgłosił do procedury dopuszczenia do obrotu / zgłoszenie nr [...] używany samochód osobowy marki [...] nr nadwozia [...] o pojemności 4300cm3, wyprodukowany w 1999 roku.

Organ celny celem sprawdzenia danych zawartych w zgłoszeniu, dokonał kontroli dokumentów i danych handlowych zgodnie z art. 78 ust. 2 Wspólnotowego Kodeksu Celnego.

W wyniku kontroli Naczelnik Urzędu Celnego , w dniu [...].11.2006 roku wszczął postępowanie celne i podatkowe wobec przedstawienia przez stronę fałszywego dokumentu transakcyjnego od nieistniejącej firmy [...] i zakwestionowania rażąco niskiej wartości zgłoszonego pojazdu, która odbiegała od cen takich samych lub podobnych samochodów sprowadzonych na rynek wspólnoty.

Wobec powyższego organ uznał się na podstawie art. 29 31 Wspólnotowego Kodeksu Celnego uprawnionym do ustalenia wartości celnej pojazdu.

W toku postępowania organ celny przeprowadził dowód z opinii biegłego, a którą to opinię wykonało Stowarzyszenie Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego . Celem powyższej opinii miało być ustalenie wartości samochodu na rynku WE.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00