Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 10 października 2007 r., sygn. VI SA/Wa 1116/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Zbigniew Rudnicki Sędziowie Sędzia WSA Magdalena Bosakirska (spr.) Sędzia WSA Dorota Wdowiak Protokolant J. R. po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 października 2007 r. sprawy ze skargi M. sp. z o.o. z siedzibą w B.B. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] lutego 2007 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa z rejestracji wzoru przemysłowego - listwa przypodłogowa 1. uchyla zaskarżoną decyzję; 2. stwierdza, że uchylona decyzja nie podlega wykonaniu; 3. zasądza od Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej na rzecz M. sp. z o.o. z siedzibą w B.B. kwotę 1617 (jeden tysiąc sześćset siedemnaście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją nr [...] z dnia [...] lutego 2007 r. Urząd Patentowy RP działając w trybie postępowania spornego, na wniosek C. N. prowadzącego Przedsiębiorstwo Produkcyjne C. w E. o unieważnienie prawa z rejestracji wzoru przemysłowego pt. "Listwa przypodłogowa " nr Rp-7900 służącego M. spółce z o.o. z siedzibą w B.B. unieważnił to prawo. Decyzja ta została wydana w następującym stanie faktycznym i prawnym.

Decyzją z dnia 21 grudnia 2004 r. Urząd Patentowy RP zarejestrował pod nr Rp-7900 na rzecz M. spółki z o.o. z siedzibą w B.B. (zwanej dalej M.) wzór przemysłowy pt. "Listwa przypodłogowa", z pierwszeństwem od dnia 7 czerwca 2004 r. Zarejestrowany wzór przemysłowy, zgodnie z opisem, dotyczył "nowej postaci listwy przypodłogowej, zmierzającej do celów estetycznych przejawiających się w jej kształcie, jak również w układzie zasadniczych linii obrysu poszczególnych jej elementów, mającej zastosowanie w budownictwie". Do zgłoszenia dołączono 18 rysunków listwy i jej różnych elementów, przy czym rysunek oznaczony fig. 4 przedstawia listwę w widoku z góry. Jako cechy charakterystyczne listwy podano, że ma element wzdłużny, który w widoku z boku ma kształt litery S, a w części środkowej ma wgłębienie o zarysie litery C, które w górnej części ma półokrągłe wybrzuszenia, stanowiące element zatrzaskowy dla zaślepki mającej zewnętrzną płaską powierzchnię i wewnętrzne zakończenia o kształcie rozszerzonej litery V, przy czym końcowe zakończenia elementu wzdłużnego stanowi z jednej strony element końcowy prawy, a z drugiej strony element końcowy lewy, które w widoku z boku mają kształt litery S /..../. Dalej z opisu wynika, że element łączeniowy ma w widoku z boku kształt litery S, a do połączenia końców listew wewnątrz narożników pomieszczeń służy wewnętrzny narożnik mający w widoku z boku kształt litery S, do połączenia końców elementów wzdłużnych na zewnątrz narożników /.../ służy zewnętrzny narożnik mający w widoku z boku kształt litery S.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00