Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 9 października 2007 r., sygn. I SA/Go 2265/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dariusz Skupień (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Stefan Kowalczyk Asesor WSA Barbara Rennert Protokolant sekr.sąd. Agnieszka Baczuń po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 października 2007 r. sprawy ze skargi ze skargi [...] na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie określenia kwoty długu celnego oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] września 2005r. nr [...] Dyrektor Izby Celnej utrzymał w mocy decyzję naczelnika Urzędu Celnego z dnia 02.06.2005r. W uzasadnieniu wskazał, iż w dniu 28.05.2003r. działająca z upoważnienia Strony agencja celna [...] dokonała w ramach procedury uproszczonej zgłoszenia celnego nr [...], wnosząc o objęcie procedurą dopuszczenia do obrotu bluzek damskich przedstawiając świadectwo pochodzenia nr [...] z dnia [...].04.2003r, wystawione w Chinach oraz inne niezbędne dokumenty wymagane przepisami prawa celnego. Z tytułu udokumentowania pochodzenia towaru wskazano, iż towar podlega stawce celnej konwencyjnej w wysokości 18 % wartości celnej towaru.

W toku postępowania weryfikacyjnego, po dokonaniu rewizji towaru oraz pobraniu jego próbek, w celu ustalenia wartości celnej, wydano decyzję nr [...] uznającą zgłoszenie celne za nieprawidłowe w zakresie wartości celnej towaru i kwoty długu celnego, dokonując ponownego ich obliczenia. Orzeczenia tego nie zaskarżono, stąd stało się ostateczne.

W dniu 9 marca 2004r. wydano postanowienie o wznowieniu z urzędu postępowania celnego zakończonego wyżej wymienioną decyzją, bowiem ustalono, że przedłożone świadectwa pochodzenia nie są autentyczne. Strona przysłała w międzyczasie kolejne świadectwa pochodzenia, które po weryfikacji również okazały się nie autentyczne. Postanowieniem z dnia 11 sierpnia 2004 r. wznowiono także postępowanie podatkowe zakończone decyzją z dnia [...] stycznia 2004 r. nr 1114[...]. Postanowieniem z dnia 11 sierpnia 2004 r. połączono te sprawy celem łącznego rozpatrzenia i rozstrzygnięcia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00