Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 6 września 2007 r., sygn. VI SA/Wa 1081/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Marcinkowska (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Magdalena Bosakirska Asesor WSA Piotr Borowiecki Protokolant Patrycja Wrońska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 września 2007 r. sprawy ze skargi T.S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] maja 2007 r. nr [...] w przedmiocie uznania za bezzasadną skargi na wynik praktycznej części egzaminu państwowego na prawo jazdy oddala skargę

Uzasadnienie

VI SA/Wa 1081/07

UZASADNIENIE

T.S. wniósł skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] maja 2007 r. nr [...] utrzymującą w mocy decyzję Marszałka Województwa [...] w W. nr [...] z dnia [...] lipca 2006 r. w przedmiocie uznania za bezzasadną skargi na wynik praktycznej części egzaminu państwowego na prawo jazdy kat. B.

Z przedstawionych przez organ akt administracyjnych wynika, iż w dniu 14 czerwca 2006 r. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa [...] w W. wpłynęło pismo Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w O. przekazujące skargę T.S. na negatywny wynik praktycznej części egzaminu państwowego na prawo jazdy kat. B, przeprowadzonego przez WORD w O. w dniu [...] czerwca 2006 r.

W skardze T.S. stwierdził, że powinien zostać oceniony pozytywnie. Nie zgodził się zastrzeżeniami egzaminatora dotyczącymi dwóch przypadków sygnalizowania przez niego zmiany kierunku ruchu wskazując, iż w pierwszym przypadku dotyczyło to zmiany kierunku ruchu przed skrzyżowaniem na ulicy [...] i niewyłączenia prawego kierunkowskazu do części rozjazdu, co przy pustym skrzyżowaniu nie stanowiło zagrożenia, natomiast drugi błąd miał miejsce na osiedlu [...], gdzie komenda skrętu w lewo padła przed wcześniejszym skrzyżowaniem niż to na którym miano dokonać manewru, co mogło zmylić nawet doświadczonego kierowcę, nie oznacza to jednak, że egzaminowany nie zatrzymałby pojazdu w chwili zagrożenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00