Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 21 września 2007 r., sygn. I SA/Ke 256/07

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Maria Grabowska (spr.), Sędziowie Sędzia NSA Grażyna Jarmasz,, Sędzia WSA Danuta Kuchta, Protokolant Asystent sędziego Krzysztof Armański, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 21 września 2007r. sprawy ze skarg Spółki A. w K. na decyzje Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za styczeń 2003r., nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za luty 2003r., nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za kwiecień 2003r. oddala skargi.

 

UZASADNIENIE

I SA/Ke 256/07

U Z A S A D N I E N I E

Dyrektor Izby Skarbowej decyzją z dnia [...] r. nr. [...] utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia [...]r. w sprawie określenia spółce A., zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług za miesiąc styczeń

2003 r.

Decyzją z dnia [...] r. nr. [...] utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia [...]r. w sprawie określenia temu podmiotowi zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług za miesiąc luty 2003 r.

Kolejną decyzją z dnia [...]r. nr. [...]utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia [...]r. w sprawie określenia zobowiązania podatkowego w tym podatku za miesiąc kwiecień 2003 r.

Jak ustalił organ podatkowy spółka A. dokonywała odliczenia podatku naliczonego z faktur dotyczących zakupu oleju napędowego wystawionych przez firmę B w R. Przeprowadzona w tej firmie przez Urząd Kontroli Skarbowej kontrola skarbowa, zakończona wydaniem w dniu [...]r. wyniku kontroli ujawniła, że nie występował w niej faktyczny zakup towaru, jak i faktyczna sprzedaż towarów i usług. Jak ustalono M.K. okazał się fikcyjnym właścicielem, firmującym działalność przedsiębiorstwa w zamian za miesięczne wynagrodzenie. Faktury wystawiane przez tę firmę nie dokumentowały rzeczywistej sprzedaży. Ustalono również, że firma B nie posiada kopii wystawianych faktur, ani też żadnej dokumentacji związanej z działalnością gospodarczą. Ustaleń tych organy podatkowe dokonały przede wszystkim na podstawie wyniku kontroli oraz zeznań złożonych w trakcie kontroli skarbowej w firmie B. przez M.K i A.R.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00