Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 17 sierpnia 2007 r., sygn. VI SA/Wa 977/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Wieczorek Sędziowie Sędzia WSA Grażyna Śliwińska Sędzia WSA Zbigniew Rudnicki (spr.) Protokolant Jan Czarnacki po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 sierpnia 2007 r. sprawy ze skargi A. W. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] marca 2007 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją [...] Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] sierpnia 2006 r., wydaną na podstawie art. 93 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 204, poz. 2088 z późn. zm.) oraz zgodnie z ustaleniami protokołu kontroli z dnia 2 sierpnia 2006 r., nałożono na przedsiębiorcę - p. A. W. W. karę pieniężną w kwocie 30.000 zł.

W uzasadnieniu, przypominając stan faktyczny stwierdzono, iż na podstawie przesłuchania przedsiębiorcy w dniu 20 lutego 2006 r. (termin przesłuchania, odraczany przez przedsiębiorcę, umawiano od dnia 24 stycznia 2006 r.) ustalono, że prowadzi on od 1983 r. działalność gospodarczą polegającą na wykonywaniu transportu międzynarodowego. Posiada ok. 10 ciągników siodłowych z naczepami. Z reguły nie zawiera z kierowcami umów o pracę; świadczą oni ją w ramach własnej zgłoszonej działalności gospodarczej (usługi kierowania pojazdem). Ustalono również, że na początku lutego 2006 r. w firmie rozpoczęła się kontrola Urzędu Skarbowego. Przedsiębiorca zobowiązał się zawiadomić [...] Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego o zakończeniu tej kontroli, co uczynił pod koniec lutego.

Przedsiębiorca nie był w stanie wyjaśnić dlaczego w dniu kiedy w jego firmie pojawili się inspektorzy brama wjazdowa była zamknięta.

Dnia 8 marca 2006 r. strona odebrała wezwanie, w którym została poproszona o dostarczenie następujących dokumentów: licencji na wykonywanie transportu drogowego wraz z listą pojazdów zgłoszonych do licencji, dowodów rejestracyjnych posiadanych ciągników wraz z polisami OC, umów o pracę lub umów zlecenia wszystkich kierowców zatrudnianych lub wynajmowanych w przedsiębiorstwie w okresie od 1 czerwca 2005 r. do 31 sierpnia 2005 r., dokumentów ww. kierowców potwierdzających ich uprawnienia zgodnie z ustawą o transporcie drogowym, zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej/KRS, numeru NIP, numeru REGON.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00