Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 6 lipca 2007 r., sygn. V SA/Wa 639/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Barbara Wasilewska, Sędzia WSA Jolanta Bożek, Asesor WSA Joanna Gierak (spr.), Protokolant Anna Lew - Starowicz, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 lipca 2007 r. sprawy ze skargi S. Spółka z o.o. w P. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] grudnia 2006 r. nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe w części dotyczącej wartości celnej oraz kwoty podatku VAT 1. stwierdza nieważność zaskarżonej decyzji w części dotyczącej określenia podatku od towarów i usług oraz poprzedzającej ją decyzji Naczelnika Urzędu Celnego [...] "[...] " w W. z [...] sierpnia 2004 r. nr [...] w tej samej części; 2. w pozostałej części skargę oddala; 3. zasądza od Dyrektora Izby Celnej w W. na rzecz S. Spółki z o.o. w P. kwotę 50 zł (pięćdziesiąt złotych) tytułem zwrotu części kosztów postępowania sądowego; 4. stwierdza, że zaskarżona decyzja, w części w której stwierdzono nieważność, nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się wyroku.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi z 10 stycznia 2007 r. wniesionej przez S. Spółkę z o.o. w P. jest decyzja Dyrektora Izby Celnej w W. z [...] grudnia 2006 r. nr [...], wydana w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe w części dotyczącej wartości celnej oraz kwoty podatku VAT, w następującym stanie faktycznym:

W dniu 9 listopada 2001 r. według dokumentu SAD nr [...] Agencja Celna [...] Sp. z o.o. działająca z upoważnienia firmy S. Sp. z o.o. dokonała zgłoszenia celnego towaru w postaci nasion warzyw.

Powyższe zgłoszenie zostało przyjęte jako odpowiadające wymogom formalnym zgodnie z art. 64 § 1 i § 2 Kodeksu celnego, w związku z czym towar został objęty procedurą dopuszczenia do obrotu i określono kwotę wynikającą z długu celnego.

Po zwolnieniu przedmiotowego towaru w dniach od 26 czerwca 2003 r. do 28 kwietnia 2004 r. upoważnieni funkcjonariusze Urzędu Kontroli Skarbowej w W. prowadzili postępowanie kontrolne w siedzibie firmy S. Sp. z o.o. z siedzibą w P., ul. E. [...], którego przedmiotem był obrót towarowy z zagranicą zrealizowany przez Spółkę w okresie od 1 stycznia 2001 r. do 30 czerwca 2003 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00