Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 9 lipca 2007 r., sygn. VI SA/Wa 502/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Olga Żurawska - Matusiak Sędziowie Sędzia WSA Małgorzata Grzelak (spr.) Asesor WSA Piotr Borowiecki Protokolant Jan Czarnacki po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 lipca 2007 r. sprawy ze skargi B. z siedzibą w A. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] stycznia 2007 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego decyzją z dnia [...] stycznia 2007 r. Nr [...] Główny Inspektor Transportu Drogowego (GITD) na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 kpa, art. 92 ust. 1 ustawy o transporcie drogowym oraz lp. 1.2.2 pkt 3 załącznika do ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 204, poz. 2088 ze zm.), art. 5 rozporządzenia Rady (EWG) nr 684/92 z 16 marca 1992 r. w sprawie wspólnych zasad międzynarodowego przewozu pasażerskiego autokarowego i autobusowego (Dz. Urz. WE L074 z 20 marca 1992 r.) w związku z art. 1 pkt 6 rozporządzenia Rady (WE) nr 11/98 z 11 grudnia 1997 r. zmieniającego ww. rozporządzenie nr 684/92 po rozpatrzeniu odwołania wniesionego przez B. z siedzibą w A. utrzymał w mocy decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego (WITD) z dnia [...] grudnia 2005 r. Nr [...] o nałożeniu na stronę kary pieniężnej w wysokości 3000 złotych.

Podstawę faktyczną nałożenia kary pieniężnej stanowił fakt wykonywania transportu drogowego osób z naruszeniem warunków określonych w zezwoleniu dotyczących ustalonej trasy przejazdu lub wyznaczonych przystanków stwierdzonej podczas kontroli przeprowadzonej w dniu [...] marca 2005 r. w C. (punkt kontrolny nr [...]). Kontroli poddano pojazd marki V. o numerze rejestracyjnym [...] prowadzony przez dwuosobową załogę. Z czynności kontrolnych sporządzono protokół Nr [...], na którym widnieje podpis kierowcy wraz z adnotacją uczynioną w języku niemieckim, że nie rozumie języka polskiego. W protokole stwierdzono, że o godz. [...] min [...] zatrzymano na drodze krajowej nr [...], na pasie ruchu drogi ekspresowej, [...] autobus marki V. wykonujący przewóz regularny osób na trasie W. - W. Kontrolowany przedstawił zezwolenie na wykonywanie ww. przewozu. W chwili zatrzymania się powyższego autobusu dwie osoby wysiadły a jedna osoba wsiadała do pojazdu. W miejscu, w którym zatrzymał się skontrolowany autobus nie ma przystanku a także możliwości zatrzymania się zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym - pas ruchu, zakaz zatrzymywania się.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00