Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 30 lipca 2007 r., sygn. III SA/Gl 281/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Anna Apollo, Sędziowie Asesor WSA Barbara Brandys-Kmiecik (spr.),, Asesor WSA Krzysztof Targoński, Protokolant Sekretarz sądowy Anna Charchuła, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 lipca 2007 r. przy udziale - sprawy ze skargi S.K. - Zakład Pracy Chronionej "A" w Z. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w C. z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie odmowy wydania przedsiębiorcy zaświadczenia o uzyskanej pomocy publicznej oddala skargę.

Uzasadnienie

Pismem z [...] 2005 r. S. K. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą "A" w Z. zwrócił się do Prezydenta Miasta Z. o wydanie zaświadczenia o udzieleniu pomocy de minimis w związku z wydaniem przez ten organ decyzji z [...] r. nr [...] w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości położonej w K. przy ul. [...] za 2005 rok. Powołał się przy tym na ustawę z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (Dz. U. Nr 123, poz. 1291) oraz rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 sierpnia 2004 r. w sprawie zaświadczeń o pomocy de minimis (Dz. U. Nr 187, poz. 1930).

Postanowieniem z [...] r. nr [...] r. Prezydent Miasta Z. odmówił wydania zaświadczenia powołując się przy tym na art. 216, art. 217, art. 306c ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 kwietnia 2004 r. w sprawie szczególnych warunków udzielania pomocy de minimis przedsiębiorcom prowadzącym zakłady pracy chronionej (Dz. U. Nr 98, poz. 989 ze zm.). W uzasadnieniu wyjaśnił, że przedsiębiorca przedstawił organowi wartość pomocy indywidualnej udzielonej mu przed 31 maja 2004 r., tj. przed dniem wejścia w życie wskazanej ustawy, łącznie z wartością pomocy udzielonej przedsiębiorcy w okresie kolejnych 3 lat poprzedzających dzień jej udzielenia. Następnie organ I instancji uprzednio cytując brzmienie art. 5 ust. 1 i 2 o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej stwierdził, iż zgodnie z art. 63 tej ustawy zbadano dotychczasowo udzieloną pomoc w zakresie spełnienia przez nią warunków pomocy de minimis. Analizując poszczególne pozycje pomocy udzielonej za okres od [...] 1999 r. do [...] 2005 r. w każdym przypadku pomoc przekraczała 100 tys. EUR, w związku z tym żaden z tych przypadków nie spełnia warunków pomocy de minimis określonych w art. 63 ustawy - wyjaśnił na końcu organ I instancji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00