Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 27 czerwca 2007 r., sygn. I SA/Wr 625/07

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Henryka Łysikowska (sprawozdawca) Sędziowie Sędzia NSA Lidia Błystak Asesor WSA Marek Olejnik Protokolant: Ewelina Bedyńska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 czerwca 2007 r. sprawy ze skargi A. i H. B. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej we W. Ośrodek Zamiejscowy w J. G. z dnia [...]. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych za 1999 r. oddala skargę.

 

UZASADNIENIE

Przedmiotem skargi małżonków A. i H. B., zwanych dalej podatnikami/skarżącymi, jest powołana w sentencji wyroku decyzja Dyrektora Izby Skarbowej we W. Ośrodek Zamiejscowy w J. G., utrzymująca w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej we W. z [...] nr [...], określającą zobowiązanie podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych za 1999 r. oraz odsetki za zwłokę od zaległości w zaliczkach na ten podatek.

Skierowana celem rozstrzygnięcia przez Sąd sprawa jest następstwem opisanego niżej stanu faktycznego.

W konsekwencji przeprowadzonej kontroli a następnie postępowania podatkowego, Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej we W. zakwestionował prawidłowość rozliczenia podatników z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych za 1999 r. i przywołaną wyżej decyzją z [...] określił małżonkom wspólne zobowiązanie w podatku dochodowym za ten rok w wysokości [...] oraz H. B. odsetki za zwłokę od zaległości w zaliczkach na ten podatek w kwocie [...]. Powyższe było następstwem uchybień, jakich dopuścił się H. B. w rozliczeniach z tytułu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej. Organ kontroli skarbowej uzasadniał, że Henryk Benkowski, prowadzący w roku badanym pod firmą A działalność gospodarczą, obejmującą swym zakresem usługi marketingowe, zaniżył przychody o kwotę [...] wskutek nie zaewidencjonowania faktury nr [...] z [...] wystawionej na rzecz firmy B. Stwierdził, że podatnik zawyżył także koszty uzyskania przychodów o kwotę [...] w następstwie ujęcia w ciężar kosztów faktur VAT za usługi marketingowe faktycznie niewykonane ([...] - D. M. /[...]/; [...] - M. W. /[...]/; [...] E - A. W. /[...]/; F - T. W. /[...]/) oraz faktury VAT dotyczącej remontu lokalu, do którego podatnik nie posiadał tytułu prawnego (G s. c. - B. B. /[...]/).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00