Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 27 czerwca 2007 r., sygn. VI SA/Wa 430/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Izabela Głowacka - Klimas Sędziowie Sędzia WSA Zbigniew Rudnicki (spr.) Asesor WSA Piotr Borowiecki Protokolant Bartłomiej Kowalczyk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 27 czerwca 2007 r. sprawy ze skargi G. N. i S. N. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] grudnia 2006 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za wykonywanie transportu drogowego bez wymaganej licencji 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz utrzymaną nią w mocy decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] sierpnia 2006 r. 2. stwierdza, że uchylone decyzje nie podlegają wykonaniu.

Uzasadnienie

Podstawowym dokumentem w sprawie jest protokół kontroli drogowej przeprowadzonej w dniu [...] stycznia 2004 r., nr [...]. W protokole określono nazwę kontrolowanego przedsiębiorstwa jako "T S.C." z siedzibą w S.; tenże podmiot został również podany jako właściciel pojazdu.

Na tej podstawie [...] Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego wydał w dniu [...] listopada 2004 r. decyzję nr [...] o nałożeniu na powyżej określone przedsiębiorstwo kary pieniężnej w kwocie 11.050 zł na tego samego adresata.

Strona wniosła odwołanie zaskarżając powołaną wyżej decyzję w zakresie nałożenia kary za wykonywanie transportu drogowego bez wymaganej licencji.

Organ odwoławczy - Główny Inspektor Transportu Drogowego decyzją z dnia [...] sierpnia 2005 r., nr [...], uchylił decyzję organu I instancji i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia uzasadniając, iż wydana przez [...] Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego decyzja nie zawiera wszystkich elementów, które zostały określone w art. 107 § 1 K.p.a., w szczególności adresata rozstrzygnięcia. Dodatkowo organ odwoławczy wskazał, iż w przypadku zawarcia umowy spółki cywilnej przez dwóch przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą, każdy ze wspólników winien legitymować się licencją przewozową, a organ I instancji powinien jednoznacznie stwierdzić, który z przedsiębiorców wykonywał w dniu kontroli transport drogowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00