Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 26 czerwca 2007 r., sygn. V SA/Wa 93/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Irena Kudiura, Sędzia WSA - Jolanta Bożek, Asesor WSA - Danuta Dopierała (spr.), Protokolant - Tomasz Zawiślak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 czerwca 2007 r. sprawy ze skargi C. Sp. z o.o. w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] października 2006 r. Nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe w zakresie wartości celnej oraz określenia kwoty długu celnego i podatku od towarów i usług; 1. uchyla zaskarżoną decyzję; 2. zasądza od Dyrektora Izby Celnej w W. na rzecz C. Sp. z o.o. w W. kwotę [...] ([...]) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego; 3. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się wyroku.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi z 13 grudnia 2006 r. firmy C. Spółki z o.o. z siedzibą w [...] jest decyzja Dyrektora Izby Celnej w W. z [...] października 2006 r. nr [...], uchylająca decyzję Naczelnika Urzędu Celnego [...] w W. z [...] marca 2004 r. nr [...] o uznaniu zgłoszenia celnego z [...] kwietnia 2001 r. za nieprawidłowe w zakresie wartości celnej importowanego towaru, wymiaru cła i określenia podatku od towarów i usług, w części dotyczącej podstawy prawnej poboru odsetek wyrównawczych i orzekającą w tym zakresie, oraz utrzymująca zaskarżoną decyzję w mocy w pozostałej części.

Jednolitym dokumentem administracyjnym SAD z [...] kwietnia 2001 r. nr [...] firma C. Spółka z o.o. dokonała zgłoszenia celnego, wnioskując o objęcie sprowadzonego ze [...] towaru (paczek zaadresowanych do indywidualnych osób - poszczególnych klientów) procedurą dopuszczenia do obrotu. Do zgłoszenia celnego strona załączyła m.in. fakturę handlową wystawioną przez firmę C. Na podstawie załączonych dokumentów wartość celną importowanych przez stronę towarów określono na kwotę [...]. Strona w zgłoszeniu celnym oraz w załączonej do zgłoszenia celnego fakturze określiła warunki dostawy jako DDU W. Organ celny przyjął powyższe zgłoszenie celne jako odpowiadające wymogom formalnym określonym w art. 64 § 1 i 2 Kodeksu celnego, co z mocy prawa spowodowało objęcie towaru procedurą celną zgodnie z wnioskiem strony.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00