Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 13 czerwca 2007 r., sygn. III SA/Po 172/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marzenna Kosewska Sędziowie WSA Mirella Ławniczak ( spr.) As. sąd. Szymon Widłak Protokolant st. sekr. sąd. Ewa Wąsik po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 czerwca 2007r. przy udziale Prokuratora sprawy ze skargi E. H. na decyzję Wojewody z dnia [...] nr [...] w przedmiocie wymeldowania o d d a l a s k a r g ę /-/Sz. Widłak /-/M. Kosewska /-/ M.Ławniczak

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] Nr [...] Burmistrz Gminy K., na podstawie art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (Dz. U. z 2006r. Nr 139, poz. 9693 ze zm.) oraz art. 104 kpa orzekł o wymeldowaniu E. H. z pobytu stałego w lokalu mieszczącym się przy ul. [...] w K.

W uzasadnieniu wyjaśnił, że z wnioskiem o wymeldowanie E. H. wystąpili właściciele przedmiotowej nieruchomości A. i M. N., podając że E. H. nie zamieszkuje pod wskazanym adresem od czerwca 2005 r. Do przedmiotowego lokalu nie posiada tytułu prawnego, ponieważ w dniu [...] 2005 r. została jej wypowiedziana umowa najmu. Ponadto po nawałnicy, która przeszła w dniu [...] 2006 r. skarżąca utrudnia wejście do zajmowanego lokalu w celu osuszenia go, nie pozostawiając swojego telefonu, ani adresu kontaktowego. Przeprowadzone postępowanie dowodowe wykazało, ze E. H. nie mieszka w przedmiotowym lokalu od dwóch lat, a jedynie odwiedza je. Lokal ten nie jest dla E. H. miejscem stałego pobytu, co zgodnie potwierdzają sąsiedzi zamieszkujący budynek przy ul. [...] w K., jak i ona sama twierdząc, że w lokalu tym nie da się mieszkać, ponieważ nie działa piec, ulatnia się czad i zimą w mieszkaniu jest bardzo zimno. Stołuje się w barach, a toaletę i pranie przeprowadza u znajomych. Organ administracji wskazał, że pobyt jej w przedmiotowym mieszkaniu ogranicza się wyłącznie do wizyt raz, dwa razy w tygodniu, a czasem dwa razy w miesiącu i trwa nie dłużej niż trzy, cztery godziny. Wyjaśnił też, iż z zeznań sąsiadów jednoznacznie wynika, że znajdujące się w mieszkaniu rzeczy osobiste i ubrania zostały przywiezione przez E. H. przez terminem wizji lokalowej w celu upozorowania, że zamieszkuje w tym lokalu. Ponadto Komisariat Policji w K. w piśmie z dnia [...] 2006r. poinformował, że w trakcie przeprowadzenia kontroli meldunkowej ustalono, że E. H. przebywa w przedmiotowym lokalu sporadycznie, co pewien czas przychodzi na krótką chwilę do mieszkania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00