Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 24 maja 2007 r., sygn. I SA/Wr 212/07
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym : Przewodniczący : Sędzia NSA Henryka Łysikowska Sędziowie : Sędzia WSA Katarzyna Radom Asesor WSA Alojzy Wyszkowski (sprawozdawca) Protokolant: Katarzyna Leśniowska po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 17 maja 2007 r. sprawy ze skargi Biura Podróży A na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej we W. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie interpretacji prawa podatkowego I. uchyla decyzję I i II instancji, II. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej we W. na rzecz skarżącego Biura Podróży A kwotę 455 (słownie: czterysta pięćdziesiąt pięć) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.
UZASADNIENIE
Dyrektor Izby Skarbowej we W. decyzją z dnia [...] Nr [...] po wniesieniu odwołania z dnia [...] przez Biuro Podróży A utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Izby Skarbowej we W. z dnia [...] nr [...] zmieniającą z urzędu postanowienie Naczelnika Urzędu Skarbowego w W. K. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie interpretacji prawa podatkowego co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej wysokości stawki podatku od towarów i usług w przypadku transportu osób własnymi środkami transportu w związku z organizowaniem usług turystycznych.
Spółka cywilna Biuro Podróży A wystąpiła z wnioskiem z dnia [...] do Naczelnika Urzędu Skarbowego W.-K. o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego. We wniosku strona podała, że prowadzi biuro usług turystycznych w ramach których wykorzystywane są zarówno usługi innych podmiotów jak i usługi transportu osób świadczone we własnym zakresie. Wątpliwości podatnika dotyczą prawidłowości zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 7% w stosunku do usług transportu osób świadczonych we własnym zakresie. Według opinii zawartej we wniosku usługa przewozu osób świadczona za pomocą własnych środków transportu (autokary) wchodząca w skład organizowanej przez biuro podróży A imprezy turystycznej winna być opodatkowana według stawki preferencyjnej w wysokości 7%.