Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 31 maja 2007 r., sygn. V SA/Wa 752/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA - Małgorzata Dałkowska-Szary, Sędzia WSA - Beata Krajewska (spr.), Asesor WSA - Michał Sowiński, Protokolant - Michał Petranik, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 maja 2007 r. sprawy ze skargi C. Sp. z o.o. w C. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia (...) listopada 2006 r. nr (...) w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe 1. uchyla zaskarżoną decyzję w części utrzymującej w mocy decyzję organu I instancji; 2. w pozostałej części skargę oddala; 3. zasądza od Dyrektora Izby Celnej w W. na rzecz C. Sp. z o.o. w C. kwotę (...) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego; 4. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się wyroku.

Uzasadnienie

Jednolitym Dokumentem Administracyjnym SAD nr (...) z dnia 20.06.2003r. Agencja Celna działająca jako pełnomocnik importera C. Sp. z o.o. zgłosiła w celu objęcia procedurą dopuszczenia do obrotu towar określony jako (...), klasyfikując go do kodu (...), ze stawką celną w wysokości 20%. Do zgłoszenia celnego dołączono m.in. fakturę nr (...) z dnia (...).06.2003 r. i Deklarację Wartości Celnej.

Funkcjonariusze Urzędu Kontroli Skarbowej przeprowadzili w siedzibie spółki kontrolę zgłoszeń celnych do procedury dopuszczenia do obrotu, którymi objęto m.in. (...) i zdaniem kontrolujących klasyfikacja taryfowa ww. towaru do kodu PCN (...), obejmującego (...), ale dalej nie przetworzone nie była prawidłowa.

W piśmie z dnia 06.01.2006r. spółka złożyła wyjaśnienia do protokołu kontroli wskazując, iż treść pozycji 0712 nie wyklucza możliwości zaklasyfikowania do niej (...), które są zarówno (...). Natomiast klasyfikacja spornego towaru do pozycji 2002 nie jest, zdaniem spółki, możliwa ze względu na brzmienie uwagi 1 a) do działu 20, w myśl której dział 20 nie obejmuje warzyw przygotowanych lub zakonserwowanych sposobami wymienionymi w dziale 7 taryfy celnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00