Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 31 maja 2007 r., sygn. VI SA/Wa 2242/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Magdalena Bosakirska Sędziowie Sędzia WSA Andrzej Czarnecki (spr.) Asesor WSA Piotr Borowiecki Protokolant Anna Mruk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 maja 2007 r. sprawy ze skargi P., z siedzibą w [...],USA na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej Nr [...] z dnia [...] lipca 2006r. w przedmiocie unieważnienia prawa z rejestracji znaku towarowego PIONER nr R-119 294 1. uchyla zaskarżoną decyzję; 2. stwierdza, że uchylona decyzja nie podlega wykonaniu; 3. zasądza od Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej na rzecz skarżącej P., z siedzibą w [...],USA kwotę 1600 (jeden tysiąc sześćset) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

VI SA/Wa 2242/06

Uzasadnienie

P. [...] z siedzibą w USA wnioskiem z dnia [...] listopada 2003 r. wystąpił do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, na podstawie art. 164 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (j. t. Dz. U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1117 ze zm.) - zwanej dalej p.w.p. - art. 8 pkt 1 i 2 i art. 9 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 31 stycznia 1985 r. o znakach towarowych (Dz. U. Nr 5, poz. 17) - dalej zwanej u.z.t. - o unieważnienie prawa z rejestracji znaku towarowego PIONER nr R-119294 przeznaczonego do oznaczania nawozów w klasie towarowej 1, zarejestrowanego na rzecz P. B. z siedzibą w Dani. Znak PIONER został zgłoszony w dniu 22 października 1996 r. i zarejestrowany decyzją z dnia 17 marca 2000 r. - ogłoszenie w Wiadomościach Urzędu Patentowego Nr 06/00.

We wniosku podano, że P. [...] od wczesnych lat osiemdziesiątych prowadzi w Polsce działalność, a od roku 1986 posiada przedstawicielstwo Pioneer w Polsce.

Podstawowym produktem firmy P. [...] są nasiona kukurydzy, niemniej jednak, prowadzi ona także hodowlę, produkcję i sprzedaż nasion soi, lucerny, słonecznika, sorgo, pszenicy i rzepaku. Ponadto, P. [...] zajmuje się produkcją i sprzedażą produktów mikrobiologicznych w szczególności inokulantów do zakiszania i probiotyków stosowanych w żywieniu zwierząt. O znajomości Pioneera w Polsce wśród polskich rolników świadczy to, iż od 1995 roku przedstawicielstwo PIONEER Polska wydaje "Serwis Informacyjny". Jest to gazeta, której 5-6 wydań rocznie jest wysyłanych bezpłatnie pocztą do ok. 8.000 rolników w Polsce. W serwisie zamieszczane są informacje na temat uprawy i zagospodarowania nasion, ponadto rolnicy znajdują tam również opisy odmian oraz komentarze i wyniki doświadczeń produkcyjnych itp. Polski oddział Pioneera od początku lat osiemdziesiątych jest obecny na Międzynarodowych Targach Rolniczych "Polagra" wystawiając na nich swoje produkty. Ważnym aspektem jego działalności jest także edukacja polskich rolników i poszerzanie ich wiedzy na temat nowych metod stosowanych w rolnictwie i dlatego firma prowadzi szkolenia, sympozja i spotkania z rolnikami. Pioneer już w 1976 r. dokonał pierwszego zgłoszenia znaku towarowego PIONEER R-55063 dla ziarna siewnego. Zatem znak ten był znany rolnikom przed datą zgłoszenia przez P. B. znaku towarowego PIONER nr R-119294.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00