Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 30 maja 2007 r., sygn. II SA/Gl 721/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Ewa Krawczyk Sędziowie Sędzia NSA Łucja Franiczek ( spr. ) Sędzia WSA Rafał Wolnik Protokolant sekr. sąd. Elwira Massel po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 maja 2007 r. sprawy ze skargi J. M. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie wymeldowania oddala skargę

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia [...] 2005 r. T. M. zwróciła się o wymeldowanie J. M. z pobytu stałego w lokalu przy ul. A w Ż., wyjaśniając że nie zamieszkuje w nim od ok. [...] r. Do wniosku dołączono odpis postanowienia Sądu Rejonowego w Ż. z dnia [...] r. sygn. akt [...] o podział majątku wspólnego.

Po rozpatrzeniu wniosku decyzją z dnia [...] r. nr [...], podjętą z up. Prezydenta Miasta Ż., orzeczono o wymeldowaniu J. M. z pobytu stałego w powyższym lokalu. Jako podstawę prawną rozstrzygnięcia organ I instancji powołał przepis art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (tekst jedn. Dz. U. z 2001 r. Nr 87, poz. 960 ze zm.). W uzasadnieniu organ orzekający zrelacjonował przebieg postępowania oraz omówił zebrany materiał dowodowy, w tym zeznania świadków: S. K., P. M., M. K., K. K., J. M., G. W. oraz zeznania stron: T. M. i J. M. i na tej podstawie ustalił, że J. M. opuścił przedmiotowy lokal przed aresztowaniem w dniu [...] r. Zdaniem organu administracji, opuszczenie lokalu miało charakter dobrowolny i trwały, co potwierdza także informacja Prokuratury Rejonowej w J., która prowadząc przeciwko niemu postępowanie karne ustaliła, że od około roku przed aresztowaniem nie przebywał pod adresem stałego zameldowania. Nadto, organ ten zauważył, że jego aresztowanie nastąpiło w K., zaś postępowanie przygotowawcze prowadził tamt. Komisariat Policji w Z.. Wreszcie organ orzekający podniósł, że J. M. podał, iż chodzi mu bardziej o fakt posiadania zameldowania, a nie zamieszkiwania w przedmiotowym lokalu. Na tej podstawie organ uznał, iż spełnione zostały ustawowe przesłanki do wydania decyzji w przedmiocie wymeldowania z pobytu stałego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00