Wyrok WSA w Warszawie z dnia 26 kwietnia 2007 r., sygn. VI SA/Wa 2199/06
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Marcinkowska Sędziowie Sędzia WSA Dorota Wdowiak Asesor WSA Małgorzata Grzelak (spr.) Protokolant Jan Czarnacki po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 kwietnia 2007 r. sprawy ze skargi T. S.A. z siedzibą w W. na decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia [...] października 2006 r. nr [...] w przedmiocie wprowadzenia z urzędu oferty ramowej określającej warunki dostępu do lokalnej pętli abonenckiej poprzez dostęp do węzłów sieci telekomunikacyjnej na potrzeby sprzedaży usług szerokopasmowej transmisji danych oddala skargę
Uzasadnienie
Przedmiotem skargi wniesionej przez T. SA jest decyzja Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia [...] października 2006 r. Nr [...] uchylająca w części decyzję tego organu z dnia [...] maja 2006 r. Nr [...] i orzekającą w tym zakresie, co do istoty - w sprawie oferty ramowej do stosowania przez skarżącą przy zawieraniu z innymi operatorami umów na dostęp do lokalnej pętli abonenckiej w części dotyczącej dostępu do węzłów sieci telekomunikacyjnej na potrzeby świadczenia usługi szerokopasmowej transmisji danych (z ang. Bitstream Access).
Do wydania powyższej decyzji doszło w następującym stanie faktycznym i prawnym;
W dniu [...] maja 2006 r. wpłynął do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wniosek T. (zwanej dalej T. S.A.) z dnia [...] maja 2006 r. o ponowne rozpatrzenie sprawy administracyjnej zakończonej decyzją Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia [...] maja 2006 r. (Nr [...]), zwaną dalej Decyzją) wprowadzającą do stosowania przez T. S.A. ofertę ramową określającą warunki dostępu do lokalnej pętli abonenckiej poprzez dostęp do węzłów sieci telekomunikacyjnej na potrzeby sprzedaży usług szerokopasmowej transmisji danych. W petitum wniosku Strona wniosła o uchylenie zaskarżonej decyzji i umorzenie postępowania w sprawie, a także o wstrzymanie wykonania decyzji. Ponadto w dniu [...] maja 2006 r. wpłynął do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wniosek Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (zwanej dalej PIIT) o ponowne rozpatrzenie sprawy administracyjnej zakończonej w/w decyzją. W petitum wniosku Strona wniosła o uchylenie zaskarżonej decyzji w części i wydanie w tym zakresie orzeczenia co do istoty sprawy.