Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 26 kwietnia 2007 r., sygn. I SA/Go 118/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dariusz Skupień Sędziowie Sędzia WSA Stefan Kowalczyk Asesor WSA Barbara Rennert (spr.) Protokolant Damian Bronowicki po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 kwietnia 2007r. sprawy ze skargi [...] Sp. z o.o. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie określenia straty w podatku dochodowym od osób prawnych za okres 1 lipca 2001r. do 30 czerwca 2002r. 1. Uchyla zaskarżoną decyzję; 2. Określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana.

Uzasadnienie

W dniu 31 marca 2004 r. [...] Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wniosła skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] lutego 2004 r. nr [...] utrzymującą w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z dnia [...] października 2003 r. nr [...] określającą zobowiązanie podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych za okres 01.01.2000 - 30.06.2001r. w wysokości 1.046.582,00 zł.

Organ ustalił następujący stan faktyczny:

W dniu 19 kwietnia 2001 r. [...] Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zawarła (z zachowaniem formy pisemnej) ze [...] Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością umowę kupna przedsiębiorstwa z wyłączeniem nieruchomości. W preambule tejże umowy strony zgodnie postanowiły, iż celem ich jest przeniesienie na rzecz [...] Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością własności całego przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 551 kc. Przeniesienie to miało obejmować wszystkie części składowe, w szczególności nieruchomości i ruchomości. Kupująca Spółka w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz. U. z 1996r. Nr 54 poz. 245 z póz. zm.) była cudzoziemcem. Zgodnie z przywołaną ustawą nabycie przez nią nieruchomości wymagało zgody MSWiA. Z uwagi na powyższe przeniesienie własności przedsiębiorstwa miało nastąpić w drodze dwóch umów, z których jedna miała dotyczyć nieruchomości wchodzącej w skład przedsiębiorstwa, a druga pozostałych składników przedsiębiorstwa. Zawarta w dniu [...] kwietnia 2001r. umowa obejmowała przeniesienie wszystkich części składowych przedsiębiorstwa z wyłączeniem nieruchomości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00