Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 22 marca 2007 r., sygn. IV SA/Wa 125/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Łukasz Krzycki, Sędziowie sędzia WSA Małgorzata Miron, asesor WSA Marta Laskowska (spr.), Protokolant Marcin Lesner, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 22 marca 2007r. sprawy ze skargi K. D. na decyzję Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa z dnia [...] listopada 2006r. nr [...] w przedmiocie ochrony roślin uprawnych - oddala skargę -

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] listopada 2006 r. Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa po rozpatrzeniu odwołania K. D. na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w K. z dnia [...] września 2006 r., w sprawie wystąpienia czynnika chorobotwórczego Plum pox wirus - sprawcy ospowatości śliw (będącego organizmem kwarantannowym) i uznania za porażone drzewka z gatunku Prunus domestica rosnącego w szkółce stanowiącej część działki nr [...] o powierzchni 0,20 ha, będącej własności K. D. i w związku z tym określenia zakazu wprowadzania do obrotu i przemieszczania pozostałego materiału szkółkarskiego z rodzaju Prunus L, pochodzącego z porażonego miejsca produkcji na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 kpa utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję z dnia [...] września 2006 r.

W uzasadnieniu zaskarżonej decyzji organ przedstawił następujący stan sprawy.

Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w K. wydał decyzję, w której uznał za porażoną wirusem Plum pox wirus 1 sztukę drzewka Prunus Domestica na w/w działce i nakazał usunięcie wraz z korzeniami i spalenie porażonego drzewka śliwy oraz drzewek bezpośrednio z nim sąsiadujących w szkółce. Wojewódzki Inspektor nakazał także używanie w produkcji szkółkarskiej urzędowo kwalifikowanych podkładek i zrazów oraz zakazał wprowadzania do obrotu pozostałego materiału szkółkarskiego roślin żywicielskich wirusa PPV z rodzaju Prunus L. do czasu nie stwierdzenia przez okres 3 lat kalendarzowych występowania wirusa na roślinach znajdujących się w miejscu produkcji i na podatnych roślinach znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie tego miejsca.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00