Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 29 marca 2007 r., sygn. VI SA/Wa 118/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Olga Żurawska-Matusiak (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Magdalena Bosakirska Asesor WSA Małgorzata Grzelak Protokolant Jadwiga Rytych po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 29 marca 2007 r. sprawy ze skargi K. Ś. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] października 2006 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa z rejestracji wzoru przemysłowego pt. "Element dekoracyjny" oddala skargę

Uzasadnienie

Pismem z dnia [...] października 2005 r. A. T. wniósł sprzeciw wobec prawomocnej decyzji Urzędu Patentowego o udzieleniu na rzecz K. Ś. prawa z rejestracji wzoru przemysłowego pt: "Element ozdobny" nr Rp 7527 (dalej sporny wzór).

W uzasadnieniu braku nowości spornego wzoru wnioskodawca powołał własny folder reklamowy z dnia [...] marca 2003 r. zatytułowany: "S"., w którym zaznaczył trzy zdjęcia z elementem w postaci skręconej liny oraz folder A. z grudnia 2003 r. pt. "S"., w którym wskazał na str. 50 element nr 55025 skręcony z siedmiu prętów.

W odpowiedzi z dnia [...] grudnia 2005 r. uprawniony uznał sprzeciw za bezzasadny podnosząc, iż uwidocznione w folderze S. zdjęcia nie ukazują postaci elementu dekoracyjnego, bowiem na tych zdjęciach element dekoracyjny w postaci skręconej liny zawiera nieokreśloną zewnętrzną ilość skręconych elementów, a także nie ukazują one, co taka skręcona lina zawiera w środku, czy pustą przestrzeń, czy taki sam lub inny element i o takiej samej lub różnej średnicy. Zatem pokazane w folderze liny są inne i różne od elementów według spornego wzoru.

Zdaniem uprawnionego również element dekoracyjny pokazany w katalogu A. (str. 50) nie ujawnia cech, które podważyłyby nowość spornego wzoru. Sporny wzór posiada dwie odmiany różniące się ilością elementów oraz ich usytuowaniem, tylko na obwodzie oraz na obwodzie i w środku, a także różną wielkością elementów w odmianach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00