Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 8 marca 2007 r., sygn. VI SA/Wa 1329/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Izabela Głowacka-Klimas (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Magdalena Bosakirska Sędzia WSA Andrzej Czarnecki Protokolant Jadwiga Rytych po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 marca 2007 r. sprawy ze skargi N. Spółka z o.o. z siedzibą w K. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] lutego 2006 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa z rejestracji wzoru przemysłowego pt. "Obudowa automatu do gier" nr [...] 1. uchyla zaskarżoną decyzję; 2. stwierdza, że uchylona decyzja nie podlega wykonaniu; 3. zasądza od Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej na rzecz N. Sp. z o.o. z siedzibą w K. kwotę 1615 (jeden tysiąc sześćset piętnaście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego

Uzasadnienie

I. z Wielkiej Brytanii, S. z Czech oraz S. Sp. z o. o. z siedzibą w W. (dalej wnioskodawca) w dniu [...] kwietnia 2004 r. wnieśli sprzeciw wobec decyzji Urzędu Patentowego RP działającego w trybie administracyjnym o udzieleniu z pierwszeństwem [...] lipca 2002 r. na rzecz N. Sp. z o. o. z siedzibą w K. prawa z rejestracji wzoru przemysłowego pt. "Obudowa automatu do gier" nr [...].

N. uznał sprzeciw za bezzasadny, w związku z czym zgodnie z art. 247 ust. 2 i art. 255 ust. 1, pkt 9 p.w.p. sprzeciw podlegał rozpoznaniu przez Urząd Patentowy RP działający w trybie postępowania spornego (dalej U.P. RP) jako sprawa o unieważnienie prawa z rejestracji spornego wzoru przemysłowego.

Wnioskodawca zarzucił, że sporny wzór przemysłowy w dacie zgłoszenia go do ochrony nie spełniał:

1) warunku nowości (art. 103 p.w.p.);

2) warunku oryginalności (art. 104 p.w.p.);

3) naruszał ponadto art. 106 p.w.p., gdyż został zgłoszony w sprzeczności z tym przepisem, tj. że zgłoszenie wzoru do ochrony zostało dokonane w sprzeczności z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami.

Jako dowody braku nowości i oryginalności spornego wzoru przemysłowego wnioskodawca przedstawił:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00