Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 5 marca 2007 r., sygn. I SA/Rz 26/07
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S.WSA Barbara Stukan-Pytlowany Sędziowie NSA Maria Piórkowska WSA Kazimierz Włoch /spr./ Protokolant sekr. sąd. Beata Janczewska po rozpoznaniu w Wydziale I Finansowym w dniu 20 lutego 2007r. sprawy ze skargi B. N. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia[...] czerwca 2006 r. nr [...] w przedmiocie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego. - oddala skargę -
Uzasadnienie
Dyrektor Izby Skarbowej decyzją z dnia (..) czerwca 2006r. (..) po rozpatrzeniu odwołania wniesionego przez B.N., od decyzji Dyrektora Izby Skarbowej z dnia (..) marca 2006r., znak: (..) odmawiającej zmiany zaskarżonego postanowienia Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia (..) grudnia 2005r., znak: (..) w sprawie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego utrzymał w mocy decyzję organu pierwszej instancji.
B.N. wystąpiła w dniu (..) października 2005r z wnioskiem do Naczelnika Urzędu Skarbowego o wydanie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego. Wskazała, iż na mocy postanowienia Sądu wydanego w trybie art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 28 lutego 2003r. Prawo upadłościowe i naprawcze (Dz. U. Nr 60, poz. 535 ze zm.) ustanowiona została tymczasowym nadzorcą sądowym, jako sposób zabezpieczenia majątku dłużnika do czasu wydania postanowienia w przedmiocie ogłoszenia upadłości tego dłużnika. Następnie z dniem wydania przez Sąd postanowienia o ogłoszeniu upadłości dłużnika z możliwością zawarcia układu i pozostawienia zarządu własnego dłużnika została Ona powołana na nadzorcę sądowego. Pytanie Podatniczki dotyczyło tego, czy czynności tymczasowego nadzorcy sądowego i nadzorcy sądowego podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Zdaniem Strony czynności tymczasowego nadzorcy sądowego i nadzorcy sądowego nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.