Orzeczenie
Wyrok WSA w Lublinie z dnia 21 marca 2007 r., sygn. I SA/Lu 81/07
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krystyna Czajecka-Szpringer (spr.), Sędziowie WSA Halina Chitrosz,, WSA Jerzy Drwal, Protokolant Asystent sędziego Monika Bartmińska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 21 marca 2007 r. sprawy ze skargi Miasta na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie interpretacji co do sposobu i zakresu zastosowania prawa podatkowego I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzające ją postanowienie Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia [...] marca 2006 r. nr [...], II. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej na rzecz Miasta kwotę [...] złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.
Uzasadnienie
Zaskarżoną decyzją Dyrektor Izby Skarbowej po rozpoznaniu zażalenia Burmistrza Miasta na postanowienie Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia [...] marca 2006 r. Nr [...] dotyczącego udzielonej pisemnej interpretacji, co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego - odmówił zmiany postanowienia organu podatkowego I instancji.
Z akt sprawy wynika, że w dniu 27 grudnia 2006 r. Burmistrz Miasta zwrócił się do Naczelnika Urzędu Skarbowego o udzielenie pisemnej interpretacji, co do sposobu obliczania podatku od towarów i usług należnego od opłat rocznych za użytkowanie wieczyste ustanowione przed dniem 1 maja 2004 r., to jest przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004 r. Nr 54 poz. 535 ze zm.), poprzez odpowiedź na pytania:
1.czy gmina powinna doliczać podatek od towarów i usług wg stawki 22 % uznając, że ustalona w akcie notarialnym opłata roczna za użytkowanie wieczyste stanowi cenę netto za dostarczoną usługę, czy też opłatę roczną należy traktować jako cenę brutto zawierającą podatek VAT?
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right