Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 6 marca 2007 r., sygn. IV SA/Gl 448/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym : Przewodniczący Sędzia WSA Teresa Kurcyusz-Furmanik (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Elżbieta Kaznowska Asesor WSA Edyta Żarkiewicz Protokolant Referent stażysta Izabela Auguścik-Michułka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 marca 2007 r. sprawy ze skargi J. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w B. z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie zasiłku okresowego uchyla zaskarżoną decyzję oraz decyzję Kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w C. Nr [...] z dnia [...]r.

Uzasadnienie

Decyzją Nr [...] z dnia [...] roku wydaną przez Kierownika Działu Administracyjno-Kadrowego i Świadczeń Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w C., działającego z upoważnienia Rady Miejskiej w C., odmówiono J. K., na podstawie art. 43 ust. 1 w związku z art. 1 ust. 3, art. 6 ust. 1a ustawy z dnia 29 listopada 1990 roku o pomocy społecznej (Dz. U. z 1998 r. Nr 64, poz. 414 z późn. zm.) przyznania pomocy w formie zasiłku okresowego oraz jednego obiadu dziennie z przyczyn braku współdziałania z pracownikiem socjalnym w rozwiązywaniu swojej trudnej sytuacji życiowej i nie wywiązywanie się z zobowiązań zawartych w kontrakcie.

Od decyzji organu administracji I instancji J. K. złożył odwołanie, w którym zakwestionował, by kiedykolwiek odrzucił możliwość podjęcia pracy, bowiem wiele czasu poświęcił na jej poszukiwanie, jednak z negatywnym rezultatem. Zarzucił również, iż uzasadnienie decyzji jest zbyt ogólnikowe i niczego nie wyjaśnia. Podniósł nadto, iż kontrakt o którym mowa w uzasadnieniu zaskarżonej decyzji, to zobowiązania dyktowane przez pracownika socjalnego, z przyczyn obiektywnych nie wykonalne. Jako przykład podał zobowiązanie go do przedstawienia swojej kartoteki z Zakładu Opieki Zdrowotnej, której wydania odmówiono mu.

W piśmie uzupełniającym odwołanie J. K. podniósł dodatkowo, iż podejmował nawet takie próby uzyskania środków do życia, jak [...], której jednak nie udało mu się [...], nadto skontaktował się z Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie zaproponowano mu zatrudnienie związane z prowadzeniem działalności [...], jednak byłoby to możliwe dopiero od drugiego półrocza 2003 roku. Tymczasem pozostaje on bez środków do życia, co uzasadnia jego wniosek o przyznanie pomocy finansowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00