Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 20 lutego 2007 r., sygn. I SA/Po 1458/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Włodzimierz Zygmont Sędziowie NSA Janusz Ruszyński as. sąd. WSA Roman Wiatrowski/spr./ Protokolant st.sekr.sąd. Alicja Ajnbacher po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 lutego 2007r. sprawy ze skargi [...] sp. z o.o. w P. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w P. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie straty w podatku dochodowym od osób prawnych za 2003r. oddala skargę /-/R.Wiatrowski /-/Wł. Zygmont /-/J.Ruszyński

Uzasadnienie

I SA/Po 1458/06

UZASADNIENIE

W oparciu o ustalenia przeprowadzonego w spółce "A" z siedzibą w P., postępowania kontrolnego Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej decyzją z dnia [...] 2006r. określił stratę podatkową w podatku dochodowym od osób prawnych za 2003 rok w wysokości [...] zł.

W decyzji tej organ kontroli skarbowej stwierdził, iż Spółka zaniżyła przychody podatkowe w zeznaniu za 2003r. o kwotę [...] zł. Zaniżenie przychodów powstało w wyniku nieuwzględnienia pozycji wykazanych na koncie "przychody przyszłych okresów".

Jak wskazał w uzasadnieniu decyzji organ I instancji, podstawowym przedmiotem działalności Spółki w kontrolowanym okresie było tworzenie oprogramowania komputerowego służącego obsłudze merytorycznej placówek oświatowych. Wytworzony produkt - program komputerowy był produktem finalnym Spółki. Strona dokonywała sprzedaży licencji na używanie oznaczonej kopii oprogramowania, odpowiadających im baz danych i instrukcji obsługi na określonych w umowie licencyjnej warunkach. Nabywca licencji mógł więc korzystać w nieograniczonym zakresie z otrzymanego programu. Dotyczyło to jednak wyłącznie programu w wersji obejmującej stan prawny z dnia nabycia prawa do licencji. Ponadto, każdy nabywca licencji miał możliwość po uiszczeniu opłaty licencyjnej otrzymania kolejnych nowelizacji programu. Usługa ta określona była na dokumentach sprzedaży jako "opłata licencyjna" i dokumentowana fakturami VAT o symbolu literowym "LA".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00