Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 27 lutego 2007 r., sygn. III SA/Lu 591/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Marek Zalewski, Sędziowie Sdzia NSA Jerzy Marcinowski,, Sędzia NSA Maria Wieczorek (sprawozdawca), Protokolant Sekretarz sądowy Wiesława Dudek, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 22 lutego 2007 r. sprawy ze skargi "[...]" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w I. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie długu celnego oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] nr [...], wydaną na podstawie art. 233 § 1 pkt 2a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja Podatkowa (t. j. Dz. U. nr 8 z 2005 r., poz. 60 ze zm.) i art. 73 ust. 1 ustawy z dnia 19 marca 2004 r. Prawo celne (Dz. U. nr 68, poz. 622 ze zm.), po rozpatrzeniu odwołania "[...]" sp. z o.o. w I. od decyzji Naczelnika Urzędu Celnego nr [...] z dnia [...], o retrospektywnym zaksięgowaniu kwoty wynikającej z długu celnego należnej z tytułu dopuszczenia do wolnego obrotu we Wspólnocie na podstawie dokumentu SAD nr [...] z dnia [...], Dyrektor Izby Celnej uchylił decyzję organu pierwszej instancji w części dotyczącej wezwania do zapłaty odsetek, a w pozostałej części utrzymał ją w mocy.

W uzasadnieniu tej decyzji podniesiono, że w dniu [...] lutego 2006 r. w Oddziale Celnym (Urząd Celny) objęto procedurą dopuszczenia do obrotu importowany z Ukrainy przez stronę techniczny chlorek sodu luzem, zadeklarowany do kodu CN 2501 00 51. Organ celny przyjął przedmiotowe zgłoszenie, poddał je kontroli i uznał, iż należności przywozowe mogą być wyższe niż zadeklarowane. Po przeprowadzeniu postępowania organ pierwszej instancji wydał zaskarżoną decyzję, od której strona odwołała się, wnosząc o jej uchylenie, zarzucając naruszenie art. 207 § 2, art. 212 Ordynacji podatkowej, art. 7 i 8 Kodeksu postępowania administracyjnego oraz zasady "lex retro non agit".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00