Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 31 stycznia 2007 r., sygn. III SA/Wa 2507/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Jolanta Sokołowska (sprawozdawca), Sędziowie sędzia WSA Krystyna Kleiber, sędzia WSA Jerzy Płusa, Protokolant Anna Kurdej, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 31 stycznia 2007 r. sprawy ze skargi A. Z. i G. Z. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia ... maja 2006 r. nr ... w przedmiocie odmowy umorzenia zaległości w podatku od nieruchomości oraz odmowy zwolnienia z podatku od nieruchomości. 1) uchyla zaskarżoną decyzję, 2) stwierdza, że uchylona decyzja nie podlega wykonaniu w całości, 3) zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. na rzecz skarżących kwotę 500 zł(słownie: pięćset złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia ... maja 2006r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze (SKO) w W., po rozpoznaniu odwołania A. i G. Z., utrzymało w mocy decyzję Prezydenta Miasta Z. z dnia ... lipca 2005r. odmawiającą umorzenia zaległości podatkowej w podatku od nieruchomości za rok 2004 i pierwszą ratę za 2005r. oraz zwolnienia z drugiej, trzeciej i czwartej raty podatku od nieruchomości za 2005r.

Z uzasadnienia decyzji wynika, że A. i G. Z. zwrócili się pismem z dnia ... kwietnia 2005r. do Prezydenta Miasta Z. o umorzenie zaległości w podatku od nieruchomości za 2004r. i pierwszej raty za 2005r. oraz zwolnienie z drugiej, trzeciej oraz czwartej raty podatku od nieruchomości za 2005r. Wniosek motywowali trudnościami formalno-prawnymi jakie napotkali od momentu zakupu nieruchomości oraz wysokimi kosztami jakie ponieśli na modernizację i przystosowanie obiektu do prowadzonej działalności gastronomicznej. Wskazali na znaczne koszty związane z analizą sposobu zagospodarowania nieruchomości, sporządzeniem projektu budowlanego, wykonaniem remontu elewacji budynku i parkingu, modernizację i przystosowanie zakładu do nowych wymogów. Poinformowali, że w ostatnich trzech latach wartość otrzymanej pomocy publicznej nie przekroczyła kwoty będącej równowartością 100.000 euro.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00