Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 11 stycznia 2007 r., sygn. I SA/Ol 494/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ryszard Maliszewski (spr.) Sędziowie Asesor WSA Wojciech Czajkowski Asesor WSA Renata Kantecka Protokolant Anna Fic po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 11 stycznia 2007r. sprawy ze skargi K. J. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie: określenia wysokości zobowiązań podatkowych w podatku od towarów i usług spółki cywilnej Przedsiębiorstwa "A" i orzekającej o odpowiedzialności podatkowej wspólników zlikwidowanej spółki cywilnej PHU "A" za zaległości podatkowe spółki w podatku od towarów i usług za styczeń -wrzesień i grudzień 2002r. oddala skargę.

Uzasadnienie

ISA/OI 494/06

UZASADNIENIE

Zaskarżoną decyzją z dnia 05 września 2006r.,Nr "[...]" Dyrektor Izby Skarbowej, po rozpatrzeniu odwołania złożonego przez K. J. od decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z dnia 28 października 2005r., znak "[...]", określającej wysokość zobowiązań podatkowych w podatku od towarów i usług spółki cywilnej Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "A" z siedzibą w I. za okres od stycznia do września i grudzień 2002r. i orzeczenia o odpowiedzialności podatkowej wspólników zlikwidowanej spółki cywilnej PHU "A": T. J. i K. J. za zaległości podatkowe tej spółki w podatku od towarów usług za okres od stycznia do września i grudzień 2002r., utrzymał decyzję I instancji w mocy.

Z akt administracyjnych wynika, iż przeprowadzone postępowanie kontrolne wykazało, że spółka cywilna "A", której udziałowcami byli małżonkowie T. J. i K. J., prowadziła w 2002r. działalność gospodarczą m.in. w zakresie handlu olejem opalowym, nie składała jednakże deklaracji podatkowych dla i podatku od towarów usług, ani nie wpłacała żadnych kwot należnego podatku od towarów i usług. Na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalono, że w okresie od 17 maja do 28 sierpnia 2002r. spółka "A" zakupiła od firmy "B" z W. olej opałowy, na podstawie zamówień złożonych przez K. J., w ilości 1.852.928 litrów, deklarując jego przeznaczenie na cele opałowe - spółka miała prowadzić usługi w zakresie suszenia zboża. Tymczasem faktycznym przedmiotem jej działalności był w w/w okresie handel olejem opałowym, przy czym sprzedaż nie została udokumentowana ani zaewidencjonowana. Ponadto spółka cywilna "A" prowadziła w 2002r. działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży sprzętu informatycznego i akcesoriów komputerowych, usług serwisowania kas fiskalnych oraz informatycznych. Spółka nie składała z tego tytułu deklaracji podatkowych dla podatku od towarów usług, ani też nie wpłacała żadnych kwot tego podatku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00