Orzeczenie
Wyrok WSA w Krakowie z dnia 9 stycznia 2007 r., sygn. III SA/Kr 151/06
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędziowie Sędzia NSA Piotr Lechowski WSA Tadeusz Wołek spr. AWSA Kazimierz Bandarzewski Protokolant Urszula Ogrodzińska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 stycznia 2007 r. sprawy ze skarg Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego " [...]" Spółka z o.o. w K. na decyzje Dyrektora Izby Celnej w K. z dnia 28 lutego 2003 r. nr: [...] nr: [...] w przedmiocie długu celnego skargi oddala.
Uzasadnienie
"[...]" Sp, z o.o. w Urzędzie Celnym II w K., zgłaszała do procedury dopuszczenia do obrotu na polskim obszarze celnym, towar określony jako syrop cukrowy z dodatkami chemicznymi: 1) w dniu [...].11.2002 r., według dokumentu SAD nr [...], 2) w dniu [...].11.2002 r., według dokumentu SAD nr [...]. Skarżąca zadeklarowała w zgłoszeniach celnych dla towaru kod [...] ze stawką celną obniżoną w wysokości 5%. Naczelnik Urzędu Celnego II w K. decyzjami z dnia:
1) [...].12.2002r. nr [...],
2) [...].12.2002r. nr [...],
uznał przedmiotowe zgłoszenia celne za nieprawidłowe w części dotyczącej zastosowanego kodu Taryfy celnej, stawki celnej oraz kwoty wynikającej z długu celnego, ustalając kwotę długu celnego w wysokości:
1. [...] zł,
2. [...] zł.
Sporny towar został zaklasyfikowany do kodu [...], ze stawką celną obniżoną w wysokości 30%. W uzasadnieniach decyzji organ celny l instancji wskazał, że z dołączonych do zgłoszeń celnych dokumentów, w szczególności z faktur, protokołów nr [...], nr [...] z kontroli importowanej partii produktu, orzeczeń nr [...], nr [...] o braku zastrzeżeń, co do jakości zdrowotnej importowanych środków spożywczych wydanych w dniu [...]11.2002 r., przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w B., certyfikatów jakości nr [...] i [...] z dnia [...].11.2002 r., nr [...] z dnia [...].11.2002r., wystawionych przez producenta, pisma Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w B. nr [...] z dnia [...].05.2002 r., opinii prof. Dr hab. W. W., pracownika Zakładu Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności -Katedry Technologii i Oceny Żywności Szkoły Głównej Gospodarstwo Wiejskiego w W.-wynika, że przedmiotem zgłoszeń celnych był syrop cukrowy z cukru buraczanego z dodatkami chemicznymi. Przedmiotowy syrop, w składzie:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right