Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 17 stycznia 2007 r., sygn. II SA/Kr 1064/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia Aldona Gąsecka- Duda (spr.) Sędziowie: WSA Krystyna Daniel WSA Piotr Głowacki Protokolant: Beata Błach po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 stycznia 2007r. sprawy ze skargi G. K. i E. K. na decyzję Samorządowe Kolegium Odwoławcze w K. z dnia [...] 2002 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu I. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję organu l instancji, II. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. na rzecz skarżącej G. K. kwotę 10 zł. ( dziesięć złotych), tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Decyzją Prezydenta Miasta K. nr [...] z dnia [...] 2002 r. , znak [...], po rozpoznaniu wniosku A. O., na podstawie art. 39 ust. 1, art. 40 ust. 1 i 3, art. 42 oraz art. 46 ustawy z dnia 7.07.1994r. o zagospodarowaniu przestrzennym ( tekst jednolity Dz. U. z 1999r. Nr 15, poz. 139 z późn. zm.) ustalono warunki zabudowy i zagospodarowania terenu położonego w K. przy ul. [...], stanowiącego działkę nr 1691 oraz część działek nr 1680/1 i 1551/5, dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego o czterech mieszkaniach i związanych z budynkiem urządzeń techniczno - budowlanych oraz zjazdów, które określono w załączniku tekstowym Nr i w załącznikach graficznych Nr 2 i Nr 2a, jak również oznaczono termin ważności decyzji do dnia 31.12.2004r.

W uzasadnieniu decyzji wskazano, że według miejscowego planu szczegółowego zagospodarowania przestrzennego w K., zatwierdzonego uchwałą Nr [...] Miejskiej Rady Narodowej w K. z dnia [...] 1985r.( Dz. Urz. Woj. Kieleckiego nr 9, póz. 102 z późniejszymi zmianami) przedmiotowy teren położony jest na obszarach funkcjonalnych oznaczonych symbolami 11 MN, 15 Lw i 18 Lw. Dla symbolu 11 MW w zakresie użytkowania terenu przewidziano zabudowę jednorodzinną, zaś przytaczając treść ustaleń - program podano: - zachowanie 9 budynków mieszkalnych - około 45 mieszkańców; projektowane 6 budynków - około 30 mieszkańców; - wysokość budynku liczona od średniego poziomu terenu na obwodzie budynku nie może przekroczyć 7,5 m do poziomu okapu i 12,0 m do kalenicy dachu, przy czym przez poziom dachu rozumie się linię poziomą wyznaczoną przez przecięcie płaszczyzny dachu z płaszczyzną równoległą do ściany okapowej, położoną w odległości 0,30 m. od ściany, lub górny poziom gzymsu; - dach stromy o nachyleniu 38 ° do 45°; -łączna długość facjat, leżących w płaszczyźnie ściany okapowej lub usytuowanych w odległości mniejszej niż 1,0 m od tej płaszczyzny, na wysokości powyżej 7,5 m. od średniego poziomu terenu, nie może być większa od 1/3 długości okapu, przy czym dopuszcza się odstępstwo od tych ograniczeń w przypadku konieczności zharmonizowania architektury budynku z otaczającą zabudową lub w przypadku rozbudowy budynku istniejącego; - garaże wbudowane w parterze, budynki niepodpiwniczone; - średnia powierzchnia działki 500- 800 m 2; - zachowanie określonego ogólnymi ustaleniami realizacyjnymi miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta K. wskaźnika intensywności zabudowy jednorodzinnej netto w wysokości 0,7 za wyjątkiem zabudowy szeregowej i atrialnej, dla których to typów zabudowy obowiązuje wskaźnik intensywności zabudowy w wysokości max. 1,0 , przy czym przez wskaźnik intensywności zabudowy jednorodzinnej netto należy rozumieć stosunek powierzchni ogólnej mieszkaniowej budynków do powierzchni terenu netto.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00