Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Opolu z dnia 11 grudnia 2006 r., sygn. II SA/Op 528/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Teresa Cisyk (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Krzysztof Bogusz Sędzia WSA Daria Sachanbińska Protokolant Sekretarz sądowy Joanna Szyndrowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 23 listopada 2006 r. sprawy ze skargi M. S. na rozkaz personalny Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu z dnia [...] nr [...] w przedmiocie funkcjonariuszy Policji oddala skargę.

Uzasadnienie

Komendant Miejski Policji w Opolu, rozkazem personalnym z dnia 11 grudnia 2004 r., nr [...], wydanym na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 8 oraz art. 45 ust. 3 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2002 r. Nr 7, poz. 58 ze zm.), zwolnił M. S. ze służby stałej w Policji z dniem 11 grudnia 2004 r. W uzasadnieniu organ podał, że prokuratora zarzuciła funkcjonariuszowi popełnienie opisanego przestępstwa, które zdaniem organu było oczywiste, a zatem uniemożliwiło pozostawienie M. S. w służbie.

Opolski Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, w wyniku rozpatrzenia odwołania, rozkazem personalnym nr [...] z dnia 22 grudnia 2004 r., wydanym na podstawie art. 138 § 1 pkt 2 K.p.a., uchylił zaskarżony rozkaz w części dotyczącej nadania rygoru natychmiastowej wykonalności, podtrzymując zwolnienie na zasadzie art. 41 ust. 2 pkt 8 oraz art. 45 ust. 3 i art. 114 ust. 3 ustawy o Policji.

W wyniku złożonej skargi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu wyrokiem z dnia 7 lutego 2006 roku, sygn. akt II SA/Op 80/05, uchylił zaskarżoną decyzję Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu oraz poprzedzającą ją decyzję Komendanta Miejskiego Policji w Opolu. W uzasadnieniu Sąd wskazał na naruszenie przez organy orzekające przepisów o postępowaniu administracyjnym (art. 7, 10, 77 § 1 i 80 K.p.a.) oraz naruszenie art. 41 ust. 2 pkt. 8 ustawy o Policji poprzez skoncentrowanie się tylko na jednej przesłance i zaniechanie zbadania drugiej, tj. możliwości pozostania skarżącego w służbie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00